בסוף השבוע האחרון התלוננו משתמשי פיירפוקס כי גילו ברשימת התוספים של הדפדפן תוסף חדש בשם "Looking Glass", שהותקן ללא רשותם וללא ידיעתם. תיאור התוסף היה משפט יחיד ומסתורי: "המציאות שלי פשוט שונה משלכם" (My reality is just different than yours) - לא בדיוק הסבר המניח את הדעת.

מסתבר שזו בדיוק הייתה הכוונה: התוסף הוא חלק מקמפיין פרסומי לסדרת הטלוויזיה "מר רובוט" (Mr. Robot), העוסקת בין השאר בדמויותיהם של האקרים ופשיעה מקוונת. לאחר הפעלתו (כברירת מחדל התוסף לא הופעל לאחר ההתקנה), נערכו שינויים קלים במספר אתרים ספציפיים, המספקים רמזים בעבור משחק מציאות אלטרנטיבית המתקיים בין צופי הסדרה.

אולם הגימיק השיווקי הזה גרם ללא מעט משתמשים להתפלא על הקלות שבה פיירפוקס "דוחף" למשתמשים תוספים ללא ידיעתם - ואולי גרוע מכך, העובדה שבארגון מוזילה, האחראי לפיתוח הדפדפן, לא ציפו מראש כי מתן גישה שכזו לקמפיין מסחרי עשויה להיתפס כצעד פסול ומיותר.

תגובתה הרשמית של מוזילה, שנמסרה לאתר The Verge, היא כי מטרת התוסף הייתה ליצור חוויה "מהנה וייחודית" עבור המשתמשים, וכי בעקבות הפידבק השלילי לא תמהר לעשות זאת שוב. בנוסף, פורסם התוסף בקוד פתוח, על מנת שמשתמשים יוכלו לבדוק ולאשר כי אכן לא מדבר בתוכנה זדונית, אלא רק בקמפיין שיווקי מבלבל.

הכתבה פורסמה במקור באתר TGspot

עוד ב-TGspot:
בלה
בלה