בשעות האחרונות מופצת ברחבי הארץ הודעה בוואטסאפ בה נטען כי יש למחוק את אפליקציית העברת הכספים ביט של בנק הפועלים, בעקבות פרצת אבטחה, שבאמצעותה ניתן לגנוב את פרטי כרטיס האשראי המוזנים באפליקציה.

בהודעה נכתב: "אם יש לכם אפליקציה bit תמחקו את האשראי שלכם משם. עשרות לקוחות מתקשרים שפרצו להם את האפליקציה, ואי אפשר להתערב כי זה כמו משיכת מזומן. בקיצור, תעשו את זה".

מבדיקת mako עולה כי אין אמת בדברים וההודעה, שמופצת על ידי גורמים עלומי שם, היא ככל הנראה פייק ניוז. בבנק מדגישים כי אין קשר בין המקרה הנוכחי למקרים שקרו לפני כחודש, כאשר משתמשים רבים התלוננו אז על גניבת כספים דרך האפליקציה, מה שהתברר כגניבת מספרי אשראי ממאגר שאינו קשור לבנק. במקרה הנוכחי, מדובר אך ורק בהפצת הודעות בוואטסאפ ועד כה לא נרשמה אף תלונה על גניבה.

מה בכל זאת כדאי לכם לעשות? בידקו את חיובי הביט שלכם בנוסף לחיובים באפליקציית כרטיס האשראי שלכם. במידה ובכל זאת יש חיובים חשודים, מחיקת אפליקציית ביט לא תעזור לכם, עליכם ליצור קשר עם חברת האשראי.

מבנק הפועלים נמסר בתגובה: "מדובר בקשקוש ובניסיון לפגוע בהצלחה המסחררת של אפליקציית BIT. הבנק מגיש תלונה למשטרת ישראל במטרה לחקור מי הגורם העומד מאחורי פעולה זו. אפליקציית ביט הינה אפליקציית התשלומים המובילה והבטוחה בישראל המשמשת קרוב לשני מיליון משתמשים ועומדת בסטנדרטים המחמירים ביותר של אבטחת מידע. מעולם לא בוצעה פריצה לאפליקציית ביט ופרטי המשתמשים בה בטוחים ואינם חשופים לאף גורם".