הורים שימו לב כי מאד יכול להיות שזה מה שהולך להיות בבית הספר של הילד שלכם. בארצות הברית מתקיים מאבק לא פשוט בימים האחרונים - האם לאפשר הצבת מצלמות חכמות בבתי הספר? הניסוי כמעט התחיל במערכת החינוך בניו-יורק ובסוף נמנע מסיבות משפטיות. היתרונות של המצלמות האלה רבים - אבל הן מעוררות גם פחד רב בציבור.

"כמו שאין סיבה שלא יהיו מצלמות בשדות תעופה בשדות תעופה, או שאנחנו ניתן את הפרטיות שלנו לגוגל ווויז וחברות סלולר - אז כמובן שזה חייב להיות גם בבתי ספר להגן על הילדים שלנו", אומר רונן מניפז מנכ"ל קבוצת M51.

ומה לגבי הפרטיות? מצלמה חכמה עלולה לדלוף. "השאלה איך משתמשים בזה, אנחנו לא באופן גורף נגד טכנולוגיות כאלה", אומר עורך הדין ניר גרסון, מהרשות להגנת הפרטיות. "אם מציבים מצלמות כאלה מחוץ לשערים בלבד - זה בסדר. זה יכול לשמור על הביטחון של הילדים שלנו. הבעיה היא אם המערכת מצלמת ומנטרת גם בתוך בית הספר כי אז יש גם בעיה במרחב הפרטי שכל בן אדם צריך כצורך פסיכולוגי בסיסי".

 והאם זה גם יגיע לכאן? "בסופו של יום אנחנו מדברים על פרטיות בבתי ספר. ב-2018 בארה"ב היו 94 מקרים שקשורים לנשק בבתי ספר. בין 2011 ל-2015 היו 17 אלף מקרים של עבירות מיניות", מוסיף מניפז. "הילדים מחוברים היום לאינסטגרם ופייסבוק, הפרטיות זה דבר שולי".