מלחמת הסייבר המתוכננת למחר (א'), החלה מוקדם מהרגיל. האקר ישראלי השחית אתר המזוהה עם מתקפה נגד ישראל, במקביל ההאקרים של אנונימוס תקפו את בנק ישראל.

ההאקר EhIsR, פרץ לאתר הראשי שהוקם לטובת Operation Israel, כך מדווח הבוקר רועי לטקה מהבלוג ניוזגיק. ההתקפה, התקפת defacement קלאסית, הותירה שם סימנים כמו דגל ישראל מתנוסס בצד ימין והחליפה את תכני האתר בסרטון וידאו מאל-גז'ירה בו תוקפת חוקרת ערביה את האיסלאם הקיצוני ורשימה של 20 עובדות התומכות בישראל. פעילותו של ההאקר החלה ברשתות החברתיות ביממה אחרונה, לרבות חשבון יוטיוב וחשבון גוגל פלוס טריים.

אתר Operation Israel הפרוץ
אתר Operation Israel הפרוץ

הבלוג של ד"ר טל פבל, מנכ"ל חברת Middleeasternet  לחקר האינטרנט והאיומים המקוונים במזרח התיכון, מדווח הבוקר כי האתר "רוח מדבר", נפרץ על ידי האקר אינדונזי והושתל בו עמוד, המשמש לתקיפה על הכתובת 147.237.76.101, כתובת המשמשת את בנק ישראל ויושבת על שרתי תהיל"ה, אך אינה נמצאת בשימוש.

זיהיתם פריצה? דווחו לנו בפייסבוק

מי תוקף אותנו?

Operation Israel הוא כינוי למתקפה כוללת על אתרי אינטרנט במרחב הקיברנטי הישראלי, אשר מתוכננת למחר, 7 באפריל, יום ראשון וערב יום השואה (יש לשער כי התזמון איננו מקרי). המתקפה, עומדת להיות מבוצעת בידי קבוצות האקרים שונות,  אשר הקשר ביניהן רופף, חלקן מזוהות על המאבק הפלסטיני ומטרתה, לכאורה, למחות על הכיבוש הישראלי ופגיעה בזכויות אדם בשטחים.

לא ברור אם קבוצות ההאקרים המוסלמיות ממדינות כמו טורקיה, אינדונזיה, מרוקו ועוד יצליחו לסחוף אחריהן האקרים פעילים (המכונים גם האקטיביסטיים, הלחם של האקרים ואקטיביסטיים) ממדינות אירופה ומדינות אחרות בהן יש אוכלוסיה בעלת יחס נייטרלי או אוהד יותר לישראל.

אחד מסרטוני ההפחדה של פעילים המזהים את עצמם עם אנונימוס:

המדינה נערכת

בעז דולב, מנכ"ל חברת הסייבר ClearSky אומר כי "יהיה מאוד נחמד להסתכל על זה כתרגיל. ומדוע? כי בעצם זו פעם ראשונה שצריכה להתקיים מתקפה בהיקף נרחב על תשתיות האינטרנט של מדינת ישראל, שלכולם יש התרעה לגבי המועד ויש הערכה לגבי ההיקף...כל אחד מהגורמים שמתעסקים בתחום, יכולים לקבל תרגול בזמן אמת של תקיפה מהסוג הזה, תרגיל על רטוב".

הוא ממשיך: "אם נתייחס להיקף, אנונימוס הם מפגיני אינטרנט. קשה לדעת מי עומד מאחורי זה. ברור שיש שם קבוצות האקרים מהעולם הערבי אבל לא ברור כמה האקרים אירופים יצטרפו למיזם ולכן אי אפשר לדעת אם המתקפה תהיה רצינית, אבל הסיכוי שהם יצליחו לייצר האטה בתשתיות האינטרנט של מדינת ישראל הוא גבוה. זאת בגלל יכולת הגישה שלהם לרשתות בוט נט, ולכן ייתכן שתיווצר האטה בגלישה".

"ברמה הארגונית, חברות צריכות לבדוק שאתר האינטרנט שלהן מאובטחים כראוי וששרתי ה-DNS הם בעלי שרידות גבוהה ושטלאי האבטחה מותקנים. ברמה של ספקיות אינטרנט, אני מקווה שהן ערוכות לטיפול נרחב ושידעו לחסום את התקיפות עוד לפני כניסתן לארץ", מסביר דולב.

עוד בנושא:

>> אנונימוס: "השגנו פרטים סודיים של סוכני מוסד"

>> אנונימוס חשפו ביוטיוב אונס של נערה

>> האב חטף את הילדה מאמה, אנונימוס מנסים להציל אותה

>> אנונימוס לישראל: "חדלו מיד מהטרור שלכם על אנשים חפים מפשע של פלסטין"

>> אנונימוס: "נפיל את פייסבוק ב-28 בינואר"

>> אנונימוס: "נפיל את פייסבוק ב-5 בנובמבר"

>> אנונימוס טוענים שחשפו את האיש שגרם לאמנדה טוד להתאבד

>> "בליצקריג" ברשת: האקרים תקפו אתרי אינטרנט ניאו-נאציים

>> בעקבות סגירת מגה אפלוד: אנונימוס תוקפים אתרי ממשלה אמריקאים