במקביל ללחימה בשטח רצועת עזה - נמשכת כל העת מלחמת ההסברה ברשת.  בעוד שבישראל מתעדים את שגרת האזעקות והשהייה במקלטים - בחמאס מעלים תמונות שצולמו מחלונות הבתים בעזה. ואילו כשבישראל רצים לתפוס מחסה - בעזה מתעדים ההמונים את תוצאות התקיפה של צה"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לבד מהגולשים הפרטיים, הממהרים לתעד כמעט כל רגע ממהלך המבצע, רותמים גם הגורמים הרשמיים את הרשתות החברתיות למאמצי ההסברה, היום - יותר מתמיד: עמוד ה"טוויטר" של צה"ל עובד ללא הפסקה, כשכל כמה דקות עולה "ציוץ" חדש, במטרה להשפיע על דעת הקהל.

עם זאת, במחלקת התעמולה של חמאס לא נשארים חייבים, ומשגרים בעיקר ציוצים בעלי תוכן מאיים כלפי ה"ישות הציונית". כמו כן, מתאמצים בארגון הטרור ליצור לא מעט דיס-אינפורמציה ומפרסמים דיווחים שקריים אודות נפילת טילים על בסיסי צה"ל, הכנסת שבירושלים או צילומים קשים של גופות ואיברים מרוטשים - בניסיון לעורר אמפתיה בקרב דעת הקהל העולמית.

אך, אם לשפוט לפי המספרים - ניתן לקבוע שבזירת הסייבר - צה"ל מנצח: מספר העוקבים אחרי החשבון של דובר צה"ל בטוויטר גדל מ-60 אלף ליותר מ-150 אלף מאז תחילת מבצע "עמוד ענן". גם עמוד הפייסבוק של דובר צה"ל באנגלית התחזק אמנם בקצב מתון יותר, אבל כל פוסט שמתפרסם בו זוכה לאלפי לייקים ושיתופים. בחמאס, לעומת זאת, מעט פעילות - עם 24 אלף עוקבים בלבד בחשבון הטוויטר.