הפרקליטות הגישה כתב אישום נגיד שני צעירים בני 19 מאזור השרון, בגין הקמה וניהול של מיזם לביצוע מתקפות סייבר, שממנו הרוויחו מאות אלפי דולרים כשהיו נערים. על פי  הודעת המשטרה מדובר ב"מיזם עברייני חסר תקדים בהיקפו". 

מהפרקליטות נמסר כי השניים, שהיו קטינים בעת ביצוע העבירות, "נאשמים בעבירות של קשירת קשר לביצוע לפשע, קשירת קשר לביצוע עוון, פעולות אסורות בתוכנה, שיבוש או הפרעה למחשב או לחומר מחשב, אחסון או הפצת מידע כוזב, החזקת פרסום תועבה ובו דמותו של קטין ושיבוש מהלכי משפט". 

על פי המשטרה, מדובר בחקירה בינלאומית בשיתוף היורופול, ובמסגרתה חוקרי הסייבר חשפו את החשודים ישראלים שניהלו אתרי אינטרנט המאפשרים לבתע, תמורת תשלום, מתקפות סייבר מסוג DDoS. בעברית זה אומר אתר שאפשר להיכנס עליו, לשלם כסף, להקיש יעד תקיפה ובאמצעות רשת מחשבים יוצרים עומס מלאכותי על אתרים אחרים בשביל להפיל אותם. המשטרה והפרקליטות אומרים כי בוצעו 2 מיליון התקפות שגרמו לנזקים כלכלים במיליוני דולרים.

האתר פעל בכתובת vdos-s.com שכבר אינה פעילה, והחקירה, כך אומרים במשטרה, נמשכה מאז ינואר 2016. במהלכה עלו חשדות כנגד מספר חשודים, חלקם קטינים.

המשטרה מסרה כי אל הנאשמים הישראלים "חברו באמצעות קהילות מקוונות של האקרים, מספר חשודים מחוץ לארץ אשר הפעילו שירותי תקיפה דומים אשר התבססו על יכולות התקיפה שפותחו ושוכללו כל העת על ידי הנאשמים הישראלים".

החל מ-19.99 דולר למתקפה

בכתב האישום, שהוגש באמצעות עוה"ד אפרת פאר-גרונדלנד ואיתי גוהר ממחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה, נטען כי הנאשמים הציעו, באמצעות פירסום באינטרנט, מספר "חבילות תקיפה" אשר סווגו ואופיינו לפי זמן ההתקפה (משך בשניות) ועוצמת המתקפה (גיגה לשניה Gbps). מחירי החבילות נעו בסכומים שבין 19.99 דולר ועד ל-499.99 דולר. "הנאשמים השתמשו בחברת קש באנגליה לרישום הפעילות והתשלום בוצע במטבעות וירטואליים על מנת לטשטש את הקשר שלהם לאתר ולרווח הכספי".

ממשרדה של עו"ד מעיין חיימוביץ, המייצגת את אחד הנאשמים, נמסר "אין ספק שמגיע צל"ש למחלקת הדוברות של משטרת ישראל שהיו היחידים שעשו את עבודתם כראוי בתיק הזה ופעלו ללא שאת להדליף חומרים חסויים ומסווגים לתקשורת בעוד ששאר המחלקות של המשטרה הצייטנו רק במחדלים. אשר לכתב האישום שדלף וטרם הגיע לידיי, אוכל רק לומר שמדובר בתיק שיתנהל בדלתיים סגורות"

עו״ד פרח ארוך ועו״ד מתן סדן המייצגים את הנאשם השני מסרו: ״מדהימה התנהגות הפרקליטות שאצה לה דרכה להעמיד לדין ילד שמשפטו יערך בדלתיים סגורות ובמקום לעשות עבודתה נאמנה ולחתור לאמת רצה לפרסם בתקשורת את דבר הגשת כתב האישום״.