פרטים של 2.2 מיליארד כתובות מייל וסיסמאות דלפו לרשת, כך פורסם היום (חמישי) ב-wired. מדובר באוסף עצום וחסר תקדים שהופצו בחופשיות בפורומים שונים של האקרים ברשת, שניתנים להורדה גם בטורנטים.

רוב המידע, מדווחים בוויירד, הגיע מפירצות קודמות מיאהו, לינקדין ודרופבוקס. אם כי יתכן בהחלט שיש בו סיסמאות ומיילים משירותים אחרים. חלק מהסיסמאות ישנות, אבל עדיין עובדות.6

נכון לעכשיו עדיין לא ניתן לדעת אם גם אתם נמצאים ברשימה השחורה. אך אם אתם משתמשים באותה סיסמה או בסיסמה דומה לשירותים שונים, מומלץ לשנות אותה. אפשר גם להעזר בתוכנות כמו לאסט פס שגם יבחרו לכם סיסמאות חזקות וגם יזכרו אותן עבורכם.

כדאי גם בכל מקרה, גם לבדוק כבר עכשיו אם הפרטים שלכם נחשפו בדליפה הקודמת שהתגלתה לפני כשבועיים בלבד - פשוט מקליקים על הקישור ומכניסים את המייל שלכם.

מוקדם יותר החודש נחשפו 772,904,991 כתובות מייל ואיתן 21,222,975 סיסמאות ייחודיות מאלפי שירותי רשת, במאגר שעלה לרשת והיה זמין לכל אחד להורדה. המשמעות היא - אפשר היה לפרוץ אליכם לג'ימייל, לאינסטגרם, ולשלל שירותים אחרים המקושרים לאותה כתובת

מומה האבטחה טרוי האנט, דיווח על קיום המאגר וניתח את המידע שמופיע בו. מדובר היה במאגר הגדול ביותר עד כה של פרטים אישיים שדלף ונחשף לציבור.