פרשת גינבת תמונות העירום של כמה מהשחקניות המפורסמות בעולם מתקרבת לסיומה: ביום שני הודה אמיליו הוררה, בן 32 משיקגו, בכך שבמשך יותר משנה ניהל מתקפה וירטואלית נגד מפורסמות בתעשיית הבידור כדי לפרוץ לחשבונותיהן ולגנוב תמונות אינטימיות.

הוררה הודה כי מאפריל 2013 ועד יוני 2014 פרץ לכ-550 חשבונות ג'ימייל ואייקלאוד של ידועניות ועובדות בתעשיית הבידור וחיטט בתמונות האינטימיות שלהן. בין המפורסמות שתמונותיהן הודלפו היו ג'ניפר לורנס, קייט אפטון, קירסטן דאנסט, אריאנה גראנדה, כריסטין ריטר ועוד.

המתקפה בוצעה בשיטת הפישינג - הוררה שלח לקרבנותיו מיילים המתחזים לחברות כמו גוגל ואפל, ובהם הפניות לדפי הזנת שם משתמש וסיסמה בתואנות שונות, כגון צורך לאשר את הפרטים בגלל חשש לפריצה. הקרבנות לא היו מודעות לכך שלמעשה הן מוסרות את שם המשתמש והסיסמה להאקר.

הוררה הוא האחרון מבין שלושת גנבי התמונות שמשפטו מגיע לסיום: לפני כשנה נחתמה עסקת טיעון עם ראיין קולינס מפנסילבניה, במסגרתה הודה בגניבת תמונות ונשפט ל-18 חודשי מאסר, ובינואר האחרון נשפט אדוארד מיירצ'יק ל-9 חודשי מאסר בעסקת טיעון דומה. העונשים הקלים יחסית נובעים מכך שלא הוכח כי מי מהם השתתף בהפצת התמונות.

גם הוררה, שמשפטו התחיל בקליפורניה עד שהועבר השנה לבית משפט מחוזי במדינת מגוריו, אילינוי, יקבל כנראה עונש קל מאחר שלא הוכח כי השתתף בהפצת התמונות.