נערות חשופות ברשת  (צילום: CNN)
"איתי לא מתעסקים. חבל. עשית טעות" (אילוסטרציה) | צילום: CNN

א', היתה רק בת 10 כשנדהמה לגלות תמונות אינטימיות שלה ושל חברתה מככבות באתרי אינטרנט. את התמונות פירסם מי שחשבה שהוא נער בן 16, אותו הכירה באחד מאתרי ההיכרויות שבהם היא משום מה גלשה. אך מסתבר שאותו "בן 16" הוא כלל לא בן 16, אלא צעיר בן 20 מאילת

"אני והחברה שלי לא חשדנו בו בכלום. הוא נראה ילד נחמד, לא ידענו שהוא בן 20 או משהו כזה", סיפרה א' לחוקרי המשטרה.

"הכול היה כזה בצחוק. לא חשבנו שהוא יפרסם את התמונות שלנו בכל מיני מצבים אינטימיים ויפיץ אותן".

ההכרות הווירטואלית בין הנערות, אחת בת 10 והשנייה בת 14, לצעיר המתחזה, החלה לפני כארבע שנים. השלושה הכירו באתר הכרויות ומשם המשיכו לחדרי צ'אט, שם ניהלו התכתבויות בעלות אופי מיני.
"הוא שכנע אותנו שנצטלם בכל מיני תנוחות ונשלח לו את התמונות", סיפרה אחת מהנערות, "הוא נתן לנו הוראות איך הוא רוצה שנצטלם. צילמנו את עצמנו בסלולרי הרבה פעמים ושלחנו לו סרטון ותמונות. הוא אמר שזה מגרה אותו מינית".

עוד סיפורים, תמונות וסרטונים בפייסבוק של NEXTER

"כשלא הסכמתי יותר להצטלם ולשלוח לו תמונות הוא שלח לי הודעה: 'איתי לא מתעסקים. חבל. עשית טעות. באמא שלי אני מרחם עלייך, איזה כיף להיות זה שצוחק אחרון...'".

והוא לא הסתפק רק בהודעה המאיימת וזמן קצר אחריה הודיע שהוא מתכוון להפיץ את התמונות שלה בקרב תלמידי בית הספר. "יש לי עשרות תמונות שלך אני אפיץ אותן לכל התלמידים אם תפסיקי לשלוח לי תמונות שלך".
והוא גם מימש חלקית את האיום והפיץ את תמונותיה של א' עם הכיתוב: "אני זונה, ואני זונה", בין בני כיתתה.

דיברתי עם הקטינות כי זה מה שעלה לי בחכה"

בשלב הזה החליטו הנערות לפנות להוריהן, שהגישו תלונה במשטרה.
בחקירתו סיפר הצעיר שהחליט להתחזות לאדם אחר בגלל דימוי נמוך שהיה לו בקרב חבריו ומתוך רצון להכיר בנות כשהוא משתמש בזהות של תלמיד שנראה טוב ממנו מבחינה חיצונית.

"הייתי בטוח שלא יעלו עלי. דיברתי עם הקטינות כי זה מה שעלה לי בחכה", הוא הסביר בחקירתו, "לא עניין אותי שהיא בת 14 או קטינה, מבחינתי דיברתי איתה בגלל שהיא נראתה טוב. את הרעיונות לכל הצילומים שביקשתי מהן לקחתי מסרטי פורנו. הייתי כמו במאי סרטי פורנו רציתי לראות אם זה אפשרי. רציתי לראות אם הן יעשו את זה. זה היה סקס וירטואלי".

חוקרי מחלק הנוער הגישו נגד הצעיר כתב אישום בגין עבירות של מעשה מגונה, סחיטה באיומים והטרדה.

"התמונות משדרות אלימות מינית של מין סוטה המעיד על אחראי ליצירתן... מבט חטוף בתמונות לוקח אותנו למקומות היותר אפלים בתעשיית המין המנצלת קטינים ועושה שימוש בגופם", ציינה בגזר הדין השופטת שוש שטרית.

השופטת גזרה על הנאשם שנה וחצי מאסר בפועל, שנה וחצי על תנאי וחייבה אותו לפצות כל אחת מהן ב-6,000 שקלים.

>> סקס, סמים ומחשבים: הבחורים הכי רעים בעולם הטכנולוגיה שהסתבכו עם החוק

>> הסרטון החושפני של הנערה הוביל להתאבדותה - פייסבוק תיענש