סמסונג מכחישה שאמצעי האבטחה המתקדם ביותר בגלקסי S8 אינו מאובטח כלל ועיקר. לאחר שבשבוע שעבר הראתה קבוצת האקרים גרמנית כמה קל לרמות את סורק הקשתית בסמארטפון החדש של החברה, היא הגיבה ואמרה שאין סיכוי שמישהו יצליח לפרוץ למכשיר בדרך זו.

כזכור, ההאקרים הגרמנים הדפיסו במדפסת רגילה את תמונת עינו של בעל המכשיר שצולמה במצלמה רגילה, ואז השתמשו בעדשת מגע שהודבקה על התמונה כדי שמצלמת המכשיר תטעה ותחשוב שמדובר בעין אמיתית.

אך לטענת סמסונג, הדרך בה השתמשו הגרמנים "יכלה להיעשות רק תחת שילוב נדיר של נסיבות. זה דורש מצב בלתי סביר בו (לפורץ) יש תמונה באבחנה גבוהה של הקרנית של בעל המכשיר, עדשת מגע ואת הסמארטפון עצמו בו-זמנית", מסרה החברה לאתר NFC World. "ערכנו הדגמות פנימיות באותן נסיבות, אך זה היה קשה להחריד לשכפל את התוצאה. בכל זאת, אם ישנה פרצה אפשרית או שמתגלה פרצה חדשה שמאתגרת את מאמצינו להבטיח ביטחון בכל זמן - נגיב במהירות האפשרית לפתרון הבעיה".

החברה הוסיפה כי "ברצוננו להבטיח ללקוחותינו כי טכנולוגיית סריקת הקשתית בגלקסי S8 פותחה באמצעות בדיקות קפדניות כדי לפסק רמת דיוק גבוהה ולמנוע נגד (הטעות במקור) ניסיונות לפרוץ את האבטחה שלה, כמו (על ידי) תמונות של קשתית".