אתגר המים הקרים
האתגר הקטלני החל דווקא כמעשה טוב

 

אחרי משחק השתייה שגבה את חייהם של מספר צעירים ברחבי העולם, טרנד חדש שהחל דווקא כמעשה טוב הופך גם הוא לקטלני. ביום שישי האחרון נמשתה מאגם איגל במינסוטה שבארה"ב גופתו של דיוויס קולי, תלמיד תיכון בן 16, לאחר שניסה לקחת חלק במשחק בשם "אתגר המים הקרים".

 

המשחק החדש כולל ריצה וקפיצה לתוך מי אגם קרים, צילום המעשה, העלאת הווידאו לרשת ובחירה באחד החברים להיות הבא שיידרש לעשות זאת. האתגר החל כקמפיין לגיוס תרומות לטובת עמותות לרווחת חולי סרטן. לפי הדיווחים בתקשורת האמריקאית, בחלק מהגרסאות, על כל חבר שהשלים את האתגר והעלה את סרטון ההוכחה לרשת תורם זה שבחר בו להשתתף לעמותה כזו, ובגרסאות אחרות כל מי שקיבל קריאת השתתפות מחבריו ולא מעז לעשות זאת תורם.

דייוויס קולי
"זה מראה עד כמה החיים האנושיים שבירים, ושצריך להיזהר". דיוויס קולי

 

ככל הידוע, קולי הוא הראשון שמת בעקבות השתתפות באתגר. זמן קצר לפני שנמצאה גופתו הוא דיווח לחברתו בהודעת טקסט כי יצא לאגם המקומי בניסיון לבצע את האתגר. חבריו הזעיקו את הרשויות לאחר שלא חזר מהאגם וכמה שעות לאחר מכן נמצאה גופתו. יש לציין כי לא נקבעה עדיין סיבת המוות, ולכן לא ידוע האם קולי טבע או קפץ ופגע בעצם קשה.

אחד מחבריו של קולי, סטיבן סמית', אמר לחדשות ABC: "זה מראה עד כמה החיים האנושיים שבירים, ושצריך להיזהר".

ניקול דיזון, מנהלת בית ספר באילינוי, סיפרה כי למרות שלא נחשפה למקרי מוות בעקבות האתגר, היא יודעת על בני נוער שנפצעו: "אנחנו יודעים על קרסול סדוק, תלמיד שהיה זקוק לתפרים בראשו וכמה פציעות קטנות יותר. כשקופצים לאגם, לא תמיד רואים כמה הוא עמוק או אם יש אבנים או דברים אחרים. המצילים אינם בתפקיד בעונה זו. אנחנו מבינים שזה נראה כמו דבר כיף ולא מזיק לעשות, אבל אנחנו יודעים שלהיכנס לאגם בעונה זו יכול להיות מסוכן".

עוד סיפורים, סרטונים ותמונות בפייסבוק של NEXTER

עוד ב-NEXTER: