הג'יפים חוזרים - ויוטיוב נכנעת. אחרי שנים של בקשות מצד גולשים וחודשים ספורים לאחר שהושק כלי עצמאי לכך, בסוף השבוע דיווחו מספר משתמשים באתר הווידאו כי בכמה סרטונים נוספה האפשרות ליצור תמונות מונפשות. אתם יודעים, כאלו שאפשר לשתף בכל מקום ולצפות בהן בלי תוכנת "פלאש".

אמנם, כרגע נמצאת התכונה בפיילוט ניסיוני במספר קטן של ערוצים, אך כדאי להכיר אותה כדי שתוכלו להתחיל להשתמש בה מייד כאשר תתווסף גם לערוצים החביבים עליכם וליצור ממים נחמדים ומצחיקים בקלות ובמהירות:

בעמוד הווידאו, לחצו על "שתף" (Share).

לאחר מכן לחצו על האפשרות GIF.

עתה יוצג לכם הסרטון כרצף פריימים. ניתן לבחור נקודת התחלה וסיום על ידי גרירת הקווים הכחולים, או בהקלדת דקה, שנייה ועשירית והתחלה וסיום ההנפשה. ניתן גם להוסיף טקסט (גם בעברית וללא צורך בהיפוך סימני פיסוק) בחלק העליון ובחלק התחתון, כמקובל בממים. לסיום מקישים על "צור GIF".

בשלב זה יציע לכם האתר קישור ישיר לתמונה, אותו ניתן לשלוח במייל או ברשתות חברתיות. בעלי אתרים ובלוגים יוכלו להטמיע את האנימציה בדפים שלהם באמצעות קוד ההטמעה.

בשלב זה, כאמור, התכונה נתמכת במספר קטן של סרטונים (למשל ב"ערוץ הרעיונות" של רשות השידור האמריקאית PBS). אך בעלי ערוצים יכולים להתחיל להירשם לפיילוט שיאפשר לצופים ליצור הנפשות מהסרטונים שלהם, שייראו בערך כך: