חמישה יהודים במדינה מוסלמית מוקפים במאות מוסלמים צורחים מעירק, איראן, טוניס, סוריה ולבנון. נשמע יותר התחלה של ידיעה מהסוג המדאיג? לא במקרה הזה. להקת אורפנד לנד סיפקה את אחד הסרטונים היותר מרגשים של 2018 - סולן הלקה, קובי פרחי, עומד על הבמה ומספר לקהל המוסלמי על חברי הלהקה הישראלים.

להקת המטאל קיימת כבר 27 שנים והיא אחת הלהקות המצליחות ביותר בעולם. וזה לא נגמר רק שם: גם ברשתות החברתיות גולשים רבים ממדינות מוסלמיות מביעים את התמיכה בלהקה הישראלית המצליחה.

"אני חושב שאנחנו מתעסקים בטקסטים שלנו תמיד במזרח התיכון. אנחנו לא לוקחים צד. זה הקסם", אמר קובי פרחי סולן הלהקה. "להופעה שלנו בטורקיה מגיעים אלף איש להופעה, מתוכם אולי 250 ממדינות ערב. וזה רק אלה שיש לכם יכולת לבוא".

פרחי הוא גם חלק מהבעלים מיזם חדש בשם Markers. מדובר בפלטמפורה חדשה שמחברת בין אמנים למותגים. "אלגוריתם מסוים יוכל לדעת איך לחבר יותר טוב בין אמנים למותגים. אני לדוגמה, כשמסתכלים עליי אומרים 'זמר מטאל' - הוא יכול לפרסם הארלי דיווידסון וויסקי, בירה".

לטענת פרחי הפתרון של מייקרס הוא הדבר הבא בעולם הפרסום ויוכל לעזור לחברות שונות למצוא את האמן הנכון לפרסם אותם, גם אין לו קשר ישיר לאותו מוצר או חברה. "יש הרבה מאוד סימני שאלה לגבי עולם הפרסום היום, נטפליקס כבר משדרת בלי פרסומות".

עוד על טכנולוגיה והדרך שהיא משפיעה על החיים שלנו הערב בנקסט, קשת 12, בשעה 23:15