רק לאחרונה נמל התעופה גיטוויק בלונדון הושבת ליותר מיממה בגלל שני רחפנים שחדרו לשטח השדה. דאעש משתמש בהם כדי לזרוק חומרי נפץ על חיילים אמריקאים בעירק וסוריה. וזה לא הכל, גם ניסיון התנקשות בנישא ונצואלה נעשה באמצעות רחפן - ונכשל. אז מה עושים עם הרחפנים האלה? חברה ישראלית בשם SKYLOCK מציעה פתרון.

רחפן לא רצוי חדר לשטח? משתלטים עליו. "אנחנו רואים את זה בשדות תעופה. וזה לא רק סיכון לחיי אדם, אלא גם הפסד של מיליוני דולרים למשק וסיכון להבטחת אישים. ובעצם זה נמצא בכל תחום - מהברחת כלי נשק, דרך סמים ועד טלפונים סלולרים לבתי כלא". אומר אסף ליבוביץ, מנהל פיתוח SKYLOCK  מקבוצת אבנון, בריאיון עם next.

"המערכת שלנו משבשת את קשר הרדיו בין המפעיל לרחפן, ואז קורים שני דברים - או אופציה של חזרה הביתה, או שהיא מנחיתה אותו במקום. בכל אופן בטיחות הציבור היא לפני הכל וזה לא נופל לאף אחד על הראש. ויש גם אפשרות ללא שיבוש", מציין אבנון.

אז האם כל אחד יכול לרכוש את הטכנולוגיה? "אפשר לרכוש את המערכת. יש כמובן הגבלים של הרגולטר. יש פתרונות ללא שיבוש, יש יכולת השתלטות, קשת הפתרונות היא מאוד גדולה ומשתנה", מוסיף אבנון. והחברה כעת עם העיניים למשחקים ב-2020 בטוקיו. "הבעיה הבאה זה שמישהו יעלה רחפן שקנה ב-200 דולר באיביי, ובעצם ישדר בלייב את המשחקים בבלוג שלו, ויגרום להפסד של מאות מיליוני דולרים על זכויות שידור".