הגיע הזמן כנראה לפתוח תגית של "#תביעה-נגד-פורטנייט": יצרנית המשחק הפופולרי, חברת Epic Games, חטפה השבוע תביעה, ובה נטען כי השתמשה בצעדי ריקוד פופולריים מבלי לבקש רשות חוקית. זו התביעה השניה ברצף שהחברה חוטפת על העתקת ריקוד.

הפעם מדובר בנער ראסל הורנינג בן ה-17, הידוע יותר בתור "Backpack Kid" (ילד התרמיל), או יותר נכון באמו של הורנינג אשר טוענת כי ריקוד הפלוסינג (Flossing) שייך חוקית לבנה, וכי החברה הפרה את זכויות היוצרים שלו בכך שגנבה את הריקוד מתחת לאפו. את הריקוד אתם פשוט מכירים כ"ריקוד הפורטנייט".

 הורנינג עצמו התפרסם באמצעות הריקוד לפני כשנתיים, כאשר סרטון שהעלה לאינסטגרם הפך לוויראלי ומשך את תשומת לבה של קייטי פרי, אשר שילבה את הורנינג בהופעתה ב"סאטרדיי נייט לייב" ומאז, לפחות תודעתית, הפלוסינג מזוהה עמו. בפורטנייט נעשה שימוש בצעדי הריקוד הללו במסגרת שורת ריקודי ניצחון שמבצעות הדמויות במשחק.

בראיון לאתר TMZ אישר הורנינג את פרטי התביעה, וסיפר כי אמו ומנהליו הם אלה שעומדים מאחוריה בטענה כי מפתחת פורטנייט "ניצלה אותו". "אני לא ממש יודע אם אני יכול לתבוע מישהו", אמר, "באופן אישי, לא אכפת לי מהכסף. יותר מודאג מיום ההולדת שלי מחר, ומהמוזיקה שלי".

בפוסט נוסף שהעלה לאינסטגרם כתב: "אני רק נער שעושה חיים, אני משאיר את כל הדברים האלה למבוגרים". הורנינג, אגב, תובע גם את חברת 2K Sports ששילבה את הריקוד גם במשחק NBA 2K. יחד עם זאת, לפני כחצי שנה כשנשאל מה דעתו על שילוב הריקוד במשחק, ענה: "זה לא ביג דיל, אני פשוט שמח שזה שם".

מוקדם יותר השבוע פורסם כי גם השחקן אלפונסו ריביירו, שגילם את קרלטון בסדרה "הנסיך המדליך מבל אייר", תובע את החברה על ריקוד אחר שנקרא "פרש", אך ידוע יותר בקהילת השחקנים בתור "הקרלטון". בנוסף, גם הראפר מילי 2 טוען כי ריקוד ה"מילי רוק" שייך לו, ויש הטוענים כי ריקוד ה"שוט" במשחק דומה לצעדי הריקוד של הראפר סנופ דוגי דוג בקליפ לשיר " Drop It Like It’s Hot".