משחק הכדורגל הפופולארי לקונסולות ומחשבים "פרו אבולושן סוקר" הצליח לעצבן את אחד הכדורגלנים הגדולים בכל הזמנים: בסוף השבוע הודיע דייגו מראדונה, קפטן נבחרת ארגנטינה בסוף שנות ה-80, כי בכוונתו לתבוע את מפיצת המשחקים היפנית קונאמי על כך שכללה במשחק את דמותו בלי לקבל לכך אישור - וכמובן, בלי לשלם.

"אתמול שמעתי שהחברה היפנית קונאמי משתמשת בתמונתי למשחק שלה, PES 2017", הוא כתב בפייסבוק. "למרבה הצער, עורך הדין שלי, מטיאס מורלה, ינקוט בפעולות המשפטיות המתבקשות. אני מקווה שזו לא עוד מזימה..."

מורלה, מצידו, הודיע בטוויטר כי "PES 2017 משתמש באופן לא חוקי בדמותו ושמו של מראדונה. אנחנו הולכים לנקוט פעולה נגד קונאמי עם כל מה שיש לנו!"


למרות מה שנראה כמו הצתה מאוחרת ותביעה קנטרנית, מראדונה אינו הראשון שמצפה לקבל כסף על כך שדמותו מופיעה במשחק מחשב.

לפני כשנה חתמה EA, שמפתחת בין היתר את המשחק המתחרה פיפא, על הסכם פשרה בתביעה שהוגשה נגדה בשם 24,000 ספורטאי קולג'ים בארה"ב. החברה הסכימה לשלם 60 מיליון דולר, ששליש מהם הלכו לעורכי הדין והיתר חולקו בין הספורטאים בסכום ממוצע של כ-1,600 דולר לכל אחד. בעקבות התביעה החליטה EA לבטל כל הופעה של ליגת הקולג'ים האמריקאית במשחקיה.

זמן קצר קודם לכן נתבעה Take-Two, מפתחת משחקי NBA, על כך שב-NBA 2K16 השתמשה בקעקועים של השחקנים לברון ג'יימס, קובי בראיינט, אריק בלדסו, דיאנדרה ג'ורדן וקניון מרטין, מבלי שקיבלה אישור לכך מהסטודיו שעיצב אותם.