התמכרות למשחקים תמיד העמידה אנשים בסיכון להרחיק לכת על מנת לממן את האובססיה, אך המקרה הבא עולה על כולם: בני זוג מסין נעצרו בסוף השבוע האחרון, לאחר שעל פי החשד מכרו את ילדיהם כדי לממן תשלומים בתוך אפליקציות ומשחקים וריטואליים.

ChinaChildTrafficking
האם שנעצרה בעקבות מכירת ילדיה למימון רכישות במשחקים

מתוך כתב האישום שהוגש בשבוע האחרון לבית המשפט בסין, עולה כי האב מכר את בנו על מנת שיוכל להמשיך ולממן את התמכרותו למשחקי רשת. על פי החשד, האב הגיע לרמה כה קשה של התמכרות עד שבזבז את כל כספו ואף לא ישן ימים שלמים. במקום זאת, הוא בילה במועדונים מפוקפקים על מנת להמשיך לשחק במשחקים שונים אשר ניתנים להורדה ושימוש חינם אך מציעים לשלם כסף תמורת אביזרים שונים שמסייעים להתקדמות במשחק - החל מכלי נשק וירטואליים משופרים ועד "חיים" נוספים. כשהגיע לנקודה בה אזל כספו כתוצאה מההתמכרות, מכר האב את בנו לסוחר ילדים בסין, תמורת סכום נכבד אותו יוכל להמשיך לבזבז כאוות נפשו.

בת זוגתו של הנאשם, שידעה על פי החשד על התמכרותו של בן זוגה, לא עשתה דבר כדי למנוע את המכירה ואף נכנסה להריון בשנית על מנת שיוכלו למכור בן נוסף בכדי שבן זוגה יוכל להמשיך ולשחק במשחקים.

נקודת המפנה הגיעה כאשר אמו של האב דיווחה על הנעשה לרשויות הסיניות וטענה כי בני הזוג מכרו את ילדיהם המשותפים בתמורה לכסף. בני הזוג ממתינים בימים אלו לפתיחת משפטם בבית המשפט בסין, כשעל פי כל הדיווחים הם צפויים לקבל עונש כבד שיכלול מאסר באחד ממכנות הכפייה הסינים לגמילה מהתמכרויות.

מכירת ילדים לסוחרים אינה דבר נדיר במזרח הרחוק. בעבר, דווחו מספר מקרים בהם שהורים מכרו את ילדיהם תמורת כספים או הנאות אחרות, כמו מקרה שאירע בתחילת השנה כאשר זוג מסין ניסה למכור את ביתו כדי לרכוש מכשיר iPhone. גם בדרום קוריאה, משחק רשת גרם למות תינוקת לאחר שהוריה זנחו אותה כדי להמשיך ולשחק בבית קפה אינטרנט במדינה.

הכתבה התפרסמה במקור באתר TGspot