את נינטנדו אנחנו מכירים בעיקר בזכות סדרת משחקי מריו וקונסולות משחק ביתיות וניידות שהעבירו לנו את הזמן בעידן הילדות הפרה-היסטורי של שנות ה-80 וה-90, ובזכות מותג-הבת פוקימון שמעביר לנו את החופש הגדול הנוכחי. אבל מסתבר שלפחות משחק אחד של החברה היה הרבה פחות חמוד וילדותי, והציב את השחקן בפני מאורעות שעדיף שילדים לא ישחקו בהם.

בסוף השבוע פרסם אתר Hardcore Gaming 101 סקירה למשחק Time Twist, שיצא בשנת 1991 לקונסולת Famicom, שיוצרה בין השנים 1986 ל-2003 והיתה מין כונן דיסקטים לקונסולות אחרות של נינטנדו.

במשחק נכנסו השחקנים לנעליו של ילד שחי בטוקיו של 1995, ומחליט מסיבה לא ברורה ללכת ל"מוזיאון השטן" לפי הבטחתה של מגדת עתידות בטלוויזיה, שמכריזה כי שם מחכה לו אהבה. במוזיאון הוא פוגש בחורה ומנסה לגרום לה להתאהב בו בעזרת לחש שלימדה מגדת העתידות - אלא שהלחש מקים לתחייה את השטן, שגונב את גופו של הגיבור. הגיבור צריך לעקוב אחרי השטן, שקופץ בין תקופות היסטוריות, במטרה לעצור אותו ולקחת חזרה את גופו.

הדרך להשיג את המטרה, מכיוון שמדובר במשחק ישן מאוד, היא לא אקשן תלת-ממדי עוצר נשימה, אלא מעבר בין השלבים השונים ופתירת חידות - חלקן מתמטיות או לוגיות, אחרות קשורות לאירועים היסטוריים.

המשחק עובר בין תקופות כמו הולדתו של ישו, בה הוא זוכה לחזות; מלחמת האזרחים בארה"ב, במהלכה הוא הופך לעבד ועובר לינצ' על ידי הקו-קלוקס קלאן לפני שהוא מגלה מזימה נגד אברהם לינקולן ונחלץ להצילו; המאה ה-15, בה מציל השחקן את ז'אן ד'ארק משריפה; וכמובן מלחמת העולם השנייה, בה עליו להילחם בשטן שנכנס לגופו של היטלר.

הסיום פחות חשוב מעצם העובדה שנינטנדו ייצרה משחק כל כך לא ילדותי. במשפט אחד סיכם צוות האתר: "טיים טוויסט הוא כאילו מישהו הסתכל על הנחיות הצנזורה של נינטנדו אמריקה ויצר משחק שעבר על כולן".