רוצים להגיע רחוק בפורטנייט? עדיף שתשקיעו בלשפר את כישורי המשחק שלכם ולא תנסו להשתמש בכל מיני צ'יטים שמופצים באינטרנט, כפי שגילתה חברת Rainway בשבוע שעבר.

החברה שלא מאוד מוכרת עוסקת בהזרמת משחקים מהמחשב דרך האינטרנט, כדי לאפשר לכם לשחק על הסמארטפון או הטלוויזיה במשחקים שזמינים רק לווינדוס. מנכ"ל החברה, אנדרו סמסון, סיפר אתמול שהחל מיום שלישי שעבר התחילו להצטבר בשרתי הזרמת המשחקים של החברה אלפים רבים של דיווחי שגיאה משחקנים המשתמשים בשירות. סה"כ נרשמו 381,000 דיווחים תוך ימים בודדים.

תחילה חשבו אנשי החברה כי פישלו וגרמו לתקלה בתוכנה שלהם - אך כשהחלו לבדוק את אלפי הדיווחים אחד-אחד שמו לב למשהו מעניין: "אלה היו ניסיונות לתקשר עם פלטפורמות פרסום שונות - וצריך לציין שלנו אין פרסומות, כך שזה היה דגל אדום", אומר סמסון. הוא מוסיף שהתוכנה של החברה בנויה לחסום כל ניסיון תקשורת עם אתרים שלא אושרו מראש - כך שברגע שמשחקים החלו לנסות להציג פרסומות שלא אושרו, השירות חסם אותם, מה שגרם לדיווחי השגיאה.

המפתחים שמחו לגלות שלא מדובר בתקלה שנגרמה על ידם - אך האפשרות הבאה היתה לא פחות מלחיצה: התוכנה נפרצה. לאחר שבדקו ולא הצליחו למצוא לכך כל הוכחות, הם החלו לבדוק האם לשחקנים שהמחשבים שלהם שלחו את דיווחי השגיאות יש מכנה משותף. "הם לא השתמשו באותה חומרה, ספקיות האינטרנט שלהם היו שונות וכל המערכות שלהם היו מעודכנות - אבל היה משהו שבלט: כולם שיחקו פורטנייט", כותב סמסון.

הצעד הבא של צוות ריינוויי היה לבדוק תיאוריה: הם הלכו ליוטיוב, חיפשו סרטונים שמציגים צ'יטים למשחק הפופולארי עם קישורים להורדה של תוכנות ש"פורצות" אותו - והורידו את כולן.

לאחר מכן הם חיפשו איזו מהן מתקשרת עם שרתי הפרסום שבזכות הניסיון הכושל לפנות אליהם התגלה העניין - ומצאו. זו היתה תוכנה שמבטיחה כוונת אוטומטית שמקלה על הריגת אויבים, כמו גם כסף וירטואלי לרכישת אביזרים במשחק חינם. בפועל, היא התקינה וירוס על המחשב, שנתן לעצמו גישת ניהול לכל מה שקורה על המחשב וגם ניווט מחדש את כל הגלישה דרך שרת זדוני. כך, מפעילי התוכנה יכלו לרגל אחרי המשתמשים, לצפות בהם דרך מצלמת הרשת, לגנוב את התמונות שלהם, את הסיסמאות שהם מקלידים כשהם נכנסים לאתר הבנק ועוד.

סמסון ואנשים דיווחו על התוכנה, שזכתה ל-78,000 הורדות, והביאו להסרתה - אך לא הסתפקו בכך. הם בדקו גם את כל האחרות שמצאו בדרך אליה - ומצאו שכולן, ללא יוצא דופן, הכילו וירוסים. לכן, הבטיח סמסון שהחברה נקטה אמצעים כדי לחסום ולדווח על תוכנות כאלו, וליידע משתמשים שהורידו אותן.