צפו בכתבה המלאה (צילום: חדשות 2)
התמכרות למשחקים היא התמכרות לכל דבר | צילום: חדשות 2

עוד הוכחה שהתפתחות הטכנולוגיה והאינטרנט שינו לגמרי את חוקי המשחק - מחנה חדש נפתח בדרום קוריאה ויש לו מטרה אחת בלבד: גמילה מהתמכרות למשחקי המחשב.

המחנה המיוחד נפתח דווקא בדרום קוריאה וזוכה שם גם לפופולריות רבה בקרב ההורים המודאגים בעיקר לאור המצב החמור באזור.

הקוריאנים בולטים במיוחד באהבה שלהם למשחקי המחשב, בייחוד אלה האלימים ויש להם אפילו ערוצי טלוויזיה ייעודיים לצפייה באנשים משחקים.

עם זאת, חשוב לציין כי ההתמכרות למשחקי המחשב תפסה תאוצה ובשנים האחרונות הפכה לבעיה כלל עולמית. רק אתמול (ג') דווח על צעיר בריטי בן 22 שמת אחרי ששיחק במשחק מחשב משך 12 שעות רצופות.

הרופאים מחלקים את המכורים למשחקים ברשת לשני סוגים עיקריים: הראשונים הם הביישנים שאוהבים את האנונימיות שמספקת הרשת, והסוג השני הם אלה שמתמכרים לאלימות והכוח בעולם הווירטואלי של המשחקים. 

אותם מכורים, אם מדובר בסוג הראשון, השני או השילוב ביניהם, מסוגלים לשחק במשך שעות ואפילו ימים ארוכים ללא הפסקה, ללא אוכל או שינה.

החוקרים שבדקו את פעילות המוח של הסובלים מהתמכרות בזמן משחק מצאו כי היא זהה באופן כמעט מוחלט לפעילות של מכורים אחרים, בעלי התמכרויות "קונבנציונליות" יותר כמו סמים או הימורים.

הילדים שמגיעים למחנה המיוחד אינם מוגדרים ב"מכורים קליניים", אך הרופאים איבחנו את מצבם כ"התחלה של התמכרות", כשהם מראים סימנים ראשונים שהמחלה מתחילה להשתלט על חייהם וזה הזמן המושלם מבחינת המומחים לתפוס ולמנוע את התפתוחה.

מלבד ייעוץ קבוצתי ואישי, המחנה מספק מגוון פעילויות ומשחקים מסורתיים יותר, שהיו פופולריים לפני עידן המחשב, ביניהם קריאת ספרים, משחקי כדור, ציור, טיולים בטבע ועוד.

>> מיליון רובוטים ייצרו את האייפון שלכם

>> וגם: מה עושה עז בחנות של אפל? קליק ותגלו