המשחק Draw Something (צילום: באדיבות "אנשי הפרחים בישראל")
מעל 30 מיליון הורדות בחמישה שבועות בלבד. Draw Something | צילום: באדיבות "אנשי הפרחים בישראל"

עם מעל 30 מיליון הורדות בחמישה שבועות בלבד, 13 מיליון משתמשים פעילים בכל יום בממוצע ו-21.5 מיליון משתמשים בחודש, חברת OMGPOP המפתחת את אפליקציית המשחק החברתי Draw Something  היא השם הכי חם היום בעמק הסיליקון.

ואם זה לא מספיק, חברת זינגה כבר הזדרזה ושמה על השולחן הצעת רכש בסך של כ-200 מיליון דולר והיא לא היחידה. (עדכון 22.3.12: זינגה רכשה את החברה תמורת כ-200 מיליון דולר).

במידה ועדיין לא שמעתם על  Draw Something נסביר כי מדובר במשחק די פשוט וגם מאוד ממכר. אתם בוחרים מילה או ביטוי אחד מבין שלושה אפשריים, מציירים אותו ומשתמשים אחרים צריכים לגלות מה ציירתם, כל אחד בתורו. 

בהתחלה עומדים לרשותכם ארבעה צבעים ובכל פעם שמישהו מצליח לגלות מה ציירתם אתם מקבלים מטבעות איתן אתם יכולים לרכוש צבעים נוספים (יש מעל 50 צבעים בסך הכל). ממשק המשחק מאפשר לשחק מול חברים שאתם מכירים מפייסבוק, טוויטר או מול משתמשים אקראיים מכל העולם, עובדה ההופכת את המשחק לחוויה חברתית מהנה ביותר. האפליקציה זמינה למכשירי האייפון, אייפד, אנדרואיד וניתן לשחק בה גם בפייסבוק. המחשב האישי נשאר מחוץ למשוואה בינתיים.

הדיח את אנגרי בירדס מהמקום הראשון

דירוג אפליקציות (צילום: באדיבות "אנשי הפרחים בישראל")
אם המשחק הצליח להדיח את אנגרי בירדס מהמקום הראשון, בהחלט מדובר בתופעה | צילום: באדיבות "אנשי הפרחים בישראל"

Draw Something הפך להיות כל כך פופולרי בשבועות האחרונים עד שהצליח להדיח את אנגרי בירדס מהמקומות הראשונים הן ביישומים חינמיים והן באלו שעולים כסף. 

אחד הנתונים הממחיש יותר מכל את ההצלחה של המשחק הוא העובדה שעד היום הועלו לשרת החברה מעל 2 מיליארד (!) ציורים כאשר בכל שנייה נכנסים עוד כ-3,000 ציורים חדשים. ובחברת OMGPOP כבר מתכננים לעלות על גל ההצלחה ומדברים על תוכנית טלוויזיה. 

קליק לצפייה בגלריה של ציורים

המשחק Draw Something (צילום: באדיבות "אנשי הפרחים בישראל")
מזהים מי בציור? | צילום: באדיבות "אנשי הפרחים בישראל"

>> האייפד החדש בידינו - מה חשבנו עליו?