פלייסטיישן 4
"השלט החדש דומה לשלט הקודם, אבל דק הרבה יותר"

הלילה (ה'), חברת סוני הכריזה על הקונסולה החדשה שלה - הפלייסטיישן 4. זו היתה הכרזה משונה אפילו עבור סוני, שבכלל לא חשפה איך המכשיר נראה, מה יהיה המחיר שלו ומתי הוא יגיע לחנויות  ("החגים, 2013", זה כל מה שאנחנו יודעים). זאת אולי בשביל להקדים את המתחרה מסיאטל - מיקרוסופט. ובכל זאת, כמה פרטים מאוד מעניינים התגלו אתמול על הקונסולה החדשה. 

 

פלייסטיישן 4
אבל מה עם הקונסולה?

אחד מהדברים המרכזיים שהוצגו בהכרזה הוא השלט החדש של הפלייסטיישן, שנקרא DualShock 4. הוא דומה לשלט הקודם, אבל דק הרבה יותר. באמצעו של השלט ישנו מסך מגע, שאמור להכניס אלמנט חדש למשחקים של הפלייסטיישן. כמו כן ישנו כפתור "שיתוף", חיבור לאוזניות, ומצלמה שיכולה לדעת מה המרחק של השחקן מהמכשיר. סוני גם מעדכנת את הצעצוע הישן שלה Eye Accessory שיכלול שתי מצלמות וארבעה מיקרופונים.  

נקסטר גם בפייסבוק   

בחלק הטכני, פלייסטיישן 4 תכיל מפרט דומה מאוד למחשבי ווינדוס מתקדמים, כגון מעבד  86X עם 8 ליבות, מעבד גרפי מותאם למכשיר וזיכרון GDDR5. המכשיר יכלול בלו-ריי, בלוטוס, כניסת USB 3.0 וגם יציאת אית'רנט במידה ואתם רוצים לחבר אליו את המודם שלכם ישירות.

אחת מהתכונות שיעניינו גיימרים רבים היא היכולת להוריד ולהעלות לרשת תוך כדי שימוש בקונסולה. זה אומר שעידכוני תוכנה, גם למשחקים עצמם, יכולים להיעשות ברקע, אפילו כשמשחקים משחק, ואפילו כשהמכשיר כבוי. זה הולך לחסוך הרבה מאוד זמן למשתמשים שכבר רגילים לראות את מסך ה"נא לא לכבות בזמן העידכון" של סוני.

מערכת שיתופית

המכשיר החדש יתמקד בחוויה שיתופית. חבריכם למשל, יוכלו לראות אתכם משחקים, או אפילו להשתלט מרחוק על המשחק בשביל לעזור לעבור שלב קשה במיוחד במשחק. בנוסף ניתן לשתף תמונות וסרטוני וידיאו עם חברים דרך הרשת של פלייסטיישן.

בסוני חושבים שהמשחקים לא צריכים להיגמר רק בקונסולה ומסבירים שבעתיד נראה שיתוף פעולה מלא בין הקונסולה עצמה לטלפונים ניידים וטאבלטים. פלייסטיישן 4 תוכל לעבוד בשיתוף פעולה עם סוני ויטה , הקונסולה הניידת של סוני. על ידי לחיצה על כפתור השיתוף בשלט יוכל השחקן להעביר את המשחק שלו ישירות לוויטה, ואולי בעתיד גם למכשירים אחרים. המשחק יעבור בדיוק בנקודה שבה הוא הופסק על הקונסולה.

 

סוני הודיעה גם על האפליקציה שתתלווה לקונסולה חדשה, ותהיה זמינה למכשירי iOS ואנדרואיד. האפליקציה, שתיקרא Playstation App תוכל לתת למשתמש את היכולת להוריד משחקים לקונסולה שלו גם כשהוא לא לידה. האפליקציה תוכל להוסיף מסך נוסף למשחקים ולפתוח אפשרויות חדשות. בנוסף, משתמשים יוכלו לשלוח וידיאו ותמונות מתוך המשחקים שלהם לאפליקציה, ולחברים שלהם שמשתמשים באפליקציה.

סוני תתמקד גם בהכרת השחקן. בסוני הכריזו כי ילמדו מה השחקן אוהב יותר ופחות, ובכך יציעו לו את המשחקים שהוא הכי רוצה לשחק בהם. המכשיר יוריד את המשחקים שהוא חושב שהשחקן רוצה לשחק ברקע, ויציע לו אותם אחר כך, כך שהשחקן לא יצטרך להמתין להורדת המשחק.

חלק מהשמועות דיברו על חברת גאיקאי, החברה שסוני רכשה לפני פחות משנה. גאיקאי היא חברה שפיתחה פלטפורמה לסטרימינג למשחקים, ובסוני אכן שילבו את היכולות שלה בקונסולה החדשה שלהם. כל שחקן יוכל לנסות גרסת דמו של המשחק אותו הוא רוצה לקנות באופן מיידי בסטרימינג. לאחר מכן, אם הוא מעוניין במשחק, הוא יוכל לבחור להוריד אותו. 

בהכרזה הוצגו מספר כותרים חדשים, כמו הכותר החדש מסדרת Killzone. המפתחים של המשחקים דיברו על שיתוף הפעולה עם סוני על מנת לספק חווית משתמש חדשה, שבה השחקן הוא המרכז.

זוהי הכרזה שמתמקדת בעיקר ב"גיימרים". השמועות על כך שפלייסטיישן 4 תתמקד דווקא בצרכן הבסיסי היו לא נכונות. הרבה מאוד גיימרים יכולים להיות שמחים מאוד, אם כי לא הוצגו שינויים מהותיים במשחקים. כמו שזה נראה עכשיו, פלייסטיישן 4 לא מציגה שינוי דרמטי בצורה שבה אנחנו משחקים ובטח שלא בצורה שבה אנחנו תופסים את קונסולת הטלוויזיה שלנו. אבל היא כן עושה צעד אחד קדימה, והצעד הזה הוא דווקא לכיוונם של הגיימרים המושבעים. סוני מהמרת על קהל נאמן על פני קהל רחב. עכשיו נותר לראות מה תהיה התשובה של מיקרוסופט.

>> תמונת קעקוע החזה שהסעירה את פייסבוק

>> נחשף לראשונה: זה מה שבאמת רואים במשקפי גוגל