תעשיית משחקי המחשב הישראלית אמנם לא הביאה לשוק הרבה להיטים, אבל כל מי ששיחק במחשב בתחילת שנות ה-2000 וודאי זוכר את סדרת "פיפוש" - סדרת משחקים ישראלית הומוריסטית בעברית, שיצרו האחרים רנן ורועי גלוזמן (האחרון השתתף ביצירת המשחקים הראשונים בלבד). אתמול (ה') שחררו יוצרי המשחק הכרזה שהפתיעה את כל שוחרי המשחקים הישראליים: הסדרה הוותיקה עומדת בפני קאמבק.

פיפוש הוא דמות של שחקן שמנסה להצליח בגדול בהוליווד, ונקלע לסדרה של הרפתקאות משונות. סדרת המשחקים בכיכובו כללה ארבעה משחקים, שיצאו בין השנים 1999 ל-2003. שלושת המשחקים הראשונים היו משחקים דו-ממדים שצברו מעריצים רבים בזכות ההומור השנון שלהם. המשחק הרביעי והאחרון ניסה, בהצלחה חלקית בלבד, לעבור לתלת-ממד ונחשב לחלש ביותר בסדרה. את כל המשחקים ניתן להוריד בחינם מהרשת.

כעת, כ-15 שנים אחרי הפעם האחרונה של פיפוש באור הזרקורים, הוא חוזר: האחים גלוזמן פרסמו בפייסבוק את התוכנית שלהם למשחקים הבאים: "טרילוגיה של ארבעה פרקים", שצפויים לשחזר את הסגנון הדו-ממדי של המשחקים הראשונים בסדרה. הפרק הראשון בטרילוגיה צפוי לצאת בעוד קצת פחות משנה, בספטמבר 2019.
כדי לממן את פיתוח המשחקים החדשים, פתחו האחים גלוזמן קמפיין בשם "הפיפושנור" באתר Patreon, שמאפשר לתומכים לתרום בכל חודש סכום כספי לאמנים האהובים עליהם. התורמים יעודכנו במהלך הפיתוח ב"מהדורות שבועיות" מאת היוצרים, יזכו לגישה מוקדמת לתכנים ויהיו הראשונים לקבל את המשחק החדש כשיצא. בזמן כתיבת שורות אלה 54 אוהדים כבר נרשמו.

יש לציין שבניגוד ל-Kickstarter, הקמפיין ב-Patreon הוא קמפיין ארוך טווח שלא מסתמך על נסיון לגייס סכום חד פעמי, אלא על הכנסה חודשית קבועה. זה מאפשר למפתחי משחקים מרחב נשימה גדול יותר ומבטיח להם, אם הם גייסו מספיק תומכים, שהתקציב לא יגמר באמצע. מצד שני, האוהדים לא יכולים לדעת מראש כמה כסף הם יוציאו עד שהם יקבלו, אם בכלל, את המוצר ליד.