אם נכנסתם לכאן כנראה שלא איכפת לכם מספוילרים, אז הנה זה: צרפת היא אלופת העולם בכדורגל ל-4 השנים הקרובות, כך לפי תחזית שפרסמה אתמול (ב') חברת הפצת המשחקים EA Sports.

"לכל אחד יש גם דעה מי ינצח בתחרות", כתבה החברה. "אנחנו ב-EA Sports לא שונים, אך את התחזית שלנו גיבשנו עם מעט עזרה טכנולוגית באדיבות פיפא 18. תוך שימוש בפיפא 2018 ובדירוגים החדשים של עדכון המונדיאל, הרצנו הדמיה של הטורניר משלב הבתים כל הדרך אל הגמר במוסקבה".

במילים אחרות: החברה נתנה למשחק המחשב והקונסולות שלה להריץ את המשחקים לפי דירוגי יכולות השחקנים והקבוצות שלה, וכך לקבוע מה הכי סביר שיקרה במהלך הטורניר שייערך בחודש הבא ברוסיה.

הזוכה לפי המשחק, כאמור, היא צרפת, שתשחק בגמר מול גרמניה, ולאחר תיקו 1 והארכת זמן תנצח בפנדלים את הנבחרת שלא פספסה פנדל מאז 1976.

בחצאי הגמר צרפת תנצח את השכנה בלגיה 2-1, וגרמניה תביס את ספרד 3-1. ברבעי הגמר יפסידו ברזיל לבלגיה, אורוגוואי לצרפת, קולומביה לגרמניה וקרואטיה לספרד. פורטוגל תודח כבר בשמינית הגמר, לאחר הפסד 2-1 לאורוגוואי, וארגנטינה תפסיד באותו שלב לצרפת.

המשחק חוזה גם שאת פרס כדור הזהב יקטוף אנטואן גריצמן, בעוד את מגף הזהב הוא יחלוק עם איסקו.

זו אינה הפעם הראשונה ש-EA Sports מנסה לחזות את תוצאות המונדיאל לפי המשחק הפופולארי שלה. ב-2014 היא הצליחה לחזות את נצחונה של גרמניה – אם כי טעתה בכמה פרטים זניחים למדי, כמו התוצאה (2-1 בניחוש לעומת 1-0 בפועל) וזהות הנבחרת המתחרה (ברזיל בניחוש, ארגנטינה בפועל). כמו כן, ב-13 השנים האחרונות היא חזתה נכונה את המנצחות ב-9 משחקי סופרבול בארה"ב בעזרת המשחק Madden NFL.

ואם אתם מרגישים שאתם יכולים לחזות את תוצאות התחרות טוב יותר, ולשחזר את אחוזי ההצלחה של פול התמנון ז"ל - תוכלו לשתף את ניחושכם בכלי החיזוי המיוחד שפתחה החברה.