עד לפני לא כל כך הרבה שנים, משחקי סופר-גיבורים נחשבו לגרועים במיוחד. משחק ה"סופרמן" שיצא בשנת 1999 לקונסולת הנינטנדו 64 נחשב עד היום לאחד המשחקים המחורבנים ביותר אי-פעם. המגמה הזו השתנתה לפני כמה שנים, בעיקר בזכות בטמן וסדרת משחקי Arkham, כמו גם סדרת משחקי inFamous, שהוכיחו שאפשר לעשות משחקי סופר-גיבורים מצויינים. 

ספיידרמן, גיבור העל של חברת מארוול, יקפוץ בהמשך השבוע לקונסולת הפלייסטיישן 4. המשחק החדש (והמהמם גרפית) מוכיח שאיש העכביש למד את כל מה שצריך מהמשחקים הנ"ל. מדובר במשחק סופר-גיבורים מצטיין, וגם באופן כללי במשחק פעולה ממש ממש טוב.

לא מחדש אבל מלהיב

כפי שניתן לשער, סגנון המשחק הוא פעולה בעולם פתוח: ספיידרמן מתנדנד ברחבי מנהטן ממשימה למשימה ומרביץ לאינסוף אויבים ונבלי-על בדרכו להציל את העיר מאימתו של מיסטר-נגאטיב, אויב לא כל כך מוכר שלו (אלא אם כן אתם מעריצים את חוברות הקומיקס, ואז אתם כבר מכירים את הבחור הלא סימפטי הזה).
מערכת הקרב נהדרת, ומזכירה מאוד את זו של משחקי בטמן: לחיצה על כפתור הריבוע תגרום לו להרביץ לאויב, כפתור העיגול יאפשר לו להתחמק בזריזות ממכות וכפתור המשולש יגרום לירות קורים ולשגר עצמו במהירות לעבר האויבים המופתעים. שילובים שונים של הכפתורים הנ"ל יפעילו קומבואים עוצמתיים. בשעות הראשונות העסק קצת מאיים ומבלבל, אבל כשמתרגלים לכל המהלכים מגלים מערכת קרב זורמת וכיפית, שלא נמאסת גם אחרי 10 ואפילו 20 שעות בעולם המשחק.

המערכת הזאת, כמו גם מבנה המשחק בכלל, לא באמת מחדשים שום דבר. אם שיחקתם בבטמן אתם יכולים לדמיין איך נראה המשחק החדש: אותו דבר. אין כאן רעיונות חדשים או מכאניקות משחק מקוריות. ועדיין, היישום של כל המערכות נהדר, וכשמחברים את סך חלקיו מקבלים משחק מהנה מאוד.

מעולה לחובבי הקומיקס והסרטים

חובבי הקומיקס והסרטים, שכבר מכירים את כל סיפורים ספיידרמן, ישמחו לגלות שיוצרי המשחק השכילו להציב אותו בתוך "עולם חדש" לגמרי, שאינו קשור עלילתית לחוברות הקומיקס הקיימות או ליקום הקולנועי של מארוול. זה מאפשר לסיפור של המשחק להפתיע ולחדר, ולהציב דמויות מוכרות בסיטואציות חדשות.
זה נכון שבסופו של דבר אפשר לנחש את כל הטוויסטים, אבל עדיין התוצאה מעולה. ברחבי העולם מפוזרות גם כמה עשרות Easter Eggs שיעשו נעים למעריצים.

ואה, כדאי גם להתייחס לפיל של החדר: למרות כל מיני תלונות ושמועות שנפוצו בשבועות האחרונים ברשת, המשחק הזה נראה מעולה. הסגנון הגרפי אמנם טיפה שמרני מדי, אבל מבחינה טכנית זה אחד המשחקים היפים ביותר שיצאו אי פעם לפלייסטיישן. הכל נראה מעולה, מפורט, התמונה תמיד חדה וקצב הפריימים יציב, לפחות על קונסולת PlayStation 4 Pro. בקיצור - אל תאמינו לשמועות על "שנמוך".

השורה התחתונה

יש משחקים חדשניים יותר מספיידר-מן, אבל מעט המשחקים בסגנון שנהנים מרמת הליטוש והכיף של המשחק הזה. הוא אמנם לא יגרום לכם להתאהב בז'אנר, אבל אם משחקי סופר-גיבורים חביבים עליכם - אי אפשר לטעות איתו. מומלץ.