תמונת המחשה לשימוש בסורק רשתית שהעלתה סמסונג (צילום: סמסונג)
התמונה שהעלתה סמסונג | צילום: סמסונג

ציוץ שהועלה לטוויטר על ידי אחד החשבונות הרשמיים של סמסונג נותן הצצה ראשונה לתוספת שאולי נראה במכשיר הבא של סמסונג. ההודעה משולבת עם תמונה בה נראית יד אוחזת במכשיר טלפון, שעל המסך שלו הדמיה של ביצוע סריקת רשתית לצורך אימות זהותו של המשתמש. לצד התמונה נכתב המשפט “אבטחה ניתנת לשיפור באמצעות תכונות הייחודיות לנו. זה מה שאנחנו מדמיינים. כיצד אתה היית משתמש?”.

הציוץ רומז כנראה על יכולת סריקת רשתית במכשיר הבא של החברה, הפאבלט (סמארטפון ענק) Galaxy Note 4, אותו היא צפויה להציג בברלין בספטמבר. באמצעות הסורק נוכל כנראה להיכנס למכשיר בצורה מאובטחת יותר, בזכות השימוש ב“חתימה” שהיא רק שלנו ונחשבת לבטוחה יותר מאשר סריקת טביעת האצבע, אשר הוצג עם הסמארטפון Galaxy S5. בתמונה ניתן גם לראות רשימת חשבוניות, המנסה לרמוז שהשימוש באמצעי האבטחה החדש יפתח אפשרות לבצע תשלומים דרך המכשיר הנייד.

עוד בתחילת השנה נשמעו דיווחים לגבי תוספת של סורק רשתית במכשיר ה-Galaxy S5, אולם לבסוף בחרה סמסונג להסתפק בסורק טביעות אצבע במכשיר. הסורק של החברה מסוגל לתקשר עם חשבון ה-PayPal ולזהות את המשתמש לכניסה מהירה למכשיר. עתה, נראה שבתערוכת IFA 2014 בברלין נקבל הצצה לדור הבא של האבטחה הסלולרית.

הכתבה התפרסמה במקור באתר TGspot