אתמול הראנו לכם כיצד שדרגנו ליעל קפיטולניק ולמשפחת כהן את הבתים שלהם, לבתים חכמים. נתנו להם מספר ימים להתנסות במוצרים וחזרנו לראות אם הם הסתדרו.

השדרוג התחיל במנעול הדלת שאפשר כעת לפתוח מרחוק, דרך מתגי האור שעוברים לשליטה מהסמארטפון, רישות הבית במצלמות, אמצעי ניקוי יעיל יותר מסחבה ומגב, תריסים אוטומטיים שיורדים בלילה, שעון חכם לדוד החימום, וחיישינים נוספים בבית.

כשבאנו לביקור נוסף, מספר ימים אחרי ההתקנה, קפיטולניק פתחה לנו את הדלת במגע של שתי אצבעות על המנועל. משפחת כהן אפילו לא טרחה להגיע עד אלינו לדלת, ופתחה אותה מרחוק מהמטבח, ונראה שהם התרגלו לחידושים.

"השואב שוטף מנקה, אבל זה לא אוטומטי", צוחק לירן כהן על אחד הגאדג'טים שקיבל להתנסות. זוגתו יפית הוסיפו "כשאנחנו יוצאים מהבית כל האורות כבים והתריס יורד. לירן סיכם "עצם זה שאני יכול להדליק את כל האורות מרחוק הפך אותי לעצלן".

"זה אתגר בשבילי ללמוד את הדברים האלה", אומרת קפיטולניק בת ה-79, שאמרה שהייתה קונה בעצמה את רוב החידושים, "אני יודעת מה נעשה בתוך הבית, אבל יש בעיה רצינית. הבן שלי הגיע לפה ואמר 'אני רואה מה את עושה בבית'. אמרתי לו מהר תמחוק".