אתם רואים טוב: בסרטון הבא תוכלו לראות את מנהיגי העולם הבולטים - בינהים: נתניהו, רוחאני, פוטין, טראמפ, קים ג'ונג און ותרזה מיי - שרים ביחד את Imagine של ג'ון לנון. ואתם לא מתבלבלים, מדובר בסרטונים אמיתיים שעברו עריכה בטכנולוגיה מיוחדת שפיתחה חברה ישראלית בשם CannyAI.

חברת הסטארט-אפ הישראלית הצעירה הציגה בסרטון את הטכנולוגיה באמצעותה ניתן לשנות ולסנתז סרטוני וידאו, בעזרת בינה מלאכותית עבור תעשיית הקולנוע והטלוויזיה כך שתנועות השפתיים יתאימו למה שנאמר.

אם למשל תעדיפו לראות את בית הנייר באנגלית במקום בספרדית, נטפליקס תוכל לערוך את כל הפרקים כך שהשחקנים לא ייראו מדובבים, אלא זה יראה כאילו צילמו הכל מחדש בשפה אחרת. אותו דבר רלוונטי לפרסומות למסטיקים, סוכריות ומשחות שיניים שעד היום מדובבות בצורה מאוד בולטת- ואפשר להעלים את זה.

במקרה הזה, הטכנולוגיה נרתמת למטרות בידור, אך בשבועות האחרונים טכנולוגיה המכונה Deep Fake שימשה גם להדבקת פרצופן של נשים ידועות לסרטי פורנו, ויש חשש שהטכנולוגיה תשמש גורמים עוינים להפצת פייק-ניוז. למשל לזייף נאום של פוליטיקאים או אנשים מוכרים אחרים.

גם ב-next הלבשנו בעבר את פרצופו של נתניהו על ראשו של מגיש התוכנית דרור גלוברמן, באמצעות טכנולוגיית Deep Fake - זיוף עמוק. דמותו של נתניהו נראתה על המסך, והוא נאם על כמה חדשנות חשובה לו, על אף שאין לו סמארטפון בכלל. כמובן שלא היה מדובר בראש הממשלה עצמו.