השמועות על כך שסמסונג מתכננת להציג טלפון חכם מתקפל בעתיד הקרוב כבר צצו מעט בעבר, ולפני שנתיים החברה אף הצהירה כי היא מתכוונת לעשות זאת תוך שנה. עכשיו יש לנו תמונות ראשונותשמגבות את הטענות. התמונות נלקחו מתוך בקשה לקבלת פטנט שהגישה החברה בקוריאה ומציגות את הצורה החיצונית של המכשיר.

לפי התמונות, מדובר ככל הנראה בסמארטפון שנראה במבט ראשון כמו מכשירי הצדפה המתקפלים הישנים של חברות כמו אריקסון ומוטורולה. ההבדל הוא שבניגוד לאותם טלפונים, שבהם המסך היה בחצי העליון והמקלדת בחצי התחתון, המכשיר התיאורטי של סמסונג הוא כולו מסך.

עוד ב-TGspot:
מיקרוסופט תיקנה פרצה בחלונות אבל כועסת על גוגל שחשפה אותה מוקדם מדי
קארמה לא טובה: גופרו נאלצת לקרוא להחזרת הרחפן החדש שלה עקב בעיה

המסך יתקפל בעזרת ציר שנמצא באמצע המכשיר ומזכיר מאוד את זה של מחשבי Surface Book של מיקרוסופט, מה שאומר ששני חצאי המכשיר לא ייצמדו אחד לשני בצורה מושלמת כאשר הטלפון סגור, אלא שיהיה ביניהם רווח בצד של ציר הקיפול.

הדמיית סמארטפון מתקפל מתוך בקשת פטנט של סמסונג (עיצוב: סמסונג)
צריך בכלל סמארטפון מתקפל? | עיצוב: סמסונג

קדמת המכשיר תכיל את כפתור הבית הקלאסי של סמסונג, יחד עם כפתורי חזרה מימין ותפריט משמאל. יחס המסך נראה מהתמונות כמו 21:9 (היחס של סרטי קולנוע עכשוויים ומסכים אולרטה-רחבים) בטכנולוגיית OLED, כאשר המכשיר עצמו עשוי להיות ארוך וצר מן הרגיל ולהכיל סוללה קטנה יותר, שכן היא לא מסוגלת להתקפל.

הפרויקט, שמכונה Project Valley, עשוי להיות משווק תחת מותג המכשירים Galaxy X. במקביל, אגב, נפוצו שמועות כי חברת LG עובדת על מכשיר מתקפל משל עצמה.

הכתבה פורסמה במקור באתר TGspot