11 שנים אחרי השקת האייפון, נראה נראה שלא נשאר הרבה מה לחדש בתחום הסמארטפונים. בתערוכת הסלולר שהתקיימה השבוע בברצלונה לא ראינו יותר מדי חידושים מסעירים.

כך, למשל, החידושים המרכזיים בגלקסי S9 של סמסונג הם מצלמה משופרת ואימוג'י מונפש שמבוסס על הפנים שלכם; בסוני השדרוג המרכזי הוא מנגנון רטט שמתאים את עצמו לשירים וסרטים שאתם צופים ומאזינים להם; חיקויי אייפון X זולים של החברות אסוס וליגו; ולפי נוקיה הדבר החם הוא בכלל חזרה למקורות, עם טלפון דמוי בננה שעושה בעיקר שיחות וסמסים ואולי טיפה גלישה באינטרנט וסנייק.

אבל האם באמת מיצינו את מה שאפשר להשיג מהסמארטפונים? יוסי ויניצקי, מנהל מערך ההייטק בבנק הפועלים, חושב שאנחנו כמעט שם: "הגענו כנראה למצב שהדברים בשלים", הוא אומר לנו על המכשיר שהשתלט על חינו. "הוא יהיה יותר טוב, אבל בינתיים אין דרמות חדשות".

ומה יהיה הדבר הבא? "אנחנו רואים היום את הניצנים של המציאות הרבודה (AR) והמדומה (VR)", הוא אומר. "זה עוד לא שם, אבל עם ההתפתחות של הטכנולוגיה יכול להיות שיגיע היום שנוציא את הראש מהמסכים וינגישו לנו את זה (את המידע) בצורה קצת יותר קלה ונוחה - בכל זאת, אנחנו בני אדם ולא רוצים לשים את הראש כל הזמן במסך". הוא מציין שהוא מקווה שהנגשת המידע לא תבוא על חשבון הקשר עם העולם האמתי שסביבנו, אלא רק תעשיר אותו. "אני מקווה שנהיה בממשק עם העולם החיצון", הוא אומר.

* גילוי נאות: הכותב היה אורח סמסונג בתערוכה