השתלטות הרובוטים מעולם לא נראתה קרובה יותר: בסוף השבוע האחרון נערכה תחרות רובוטים למטרות הצלה בפלורידה שבארה"ב, והמנצחת הגדולה שלה היא לא אחרת מאשר גוגל.

התחרות, שנערכה על ידי הסוכנות לפרויקטים מחקריים מתקדמים בתחום ההגנה, DARPA, הפגישה 16 רובוטים מרחבי העולם למבחנים שבדקו את יכולותיהם השימושיות בסיוע לאדם. בין המשימות שהרובוטים היו צריכים לעמוד בהן היו נהיגה ברכב, הליכה בשטח שאינו שטוח, טיפוס על סולם, הזזה של מכשולים, פתיחת דלתות והריסה של קיר.

עוד NEXTER כל הזמן בעמוד הפייסבוק

וידיאו מהתחרות (הרובוט של גוגל הוא בצבע כחול, מופיע לראשונה בדקה 00:55): 

 

הרובוט שקטף את המקום הראשון, SCHAFT ("שאפט"), יוצר על ידי חברה יפנית שהתחילה באוניברסיטת טוקיו ונרכשה השנה על ידי גוגל. בנוסף, הרובוטים שהגיעו למקום השני והרביעי היו שניהם גרסאות מותאמות של Atlas, רובוט שיוצר על ידי בוסטון דינאמיקס שנרכשה על ידי גוגל לפני כשבועיים.

 

בנוסף לשתי החברות הנזכרות, רכשה גוגל בשנה האחרונה 6 חברות נוספות מתחום הרובוטיקה - כולן עוסקות בפיתוח רובוטים מתקדמים ביותר, חלקם דמויי אדם, המיועדים בעיקר לצבאות. DARPA עצמה חתומה על חוזים של מיליוני דולרים עם חלק מאותן חברות. הרכישות הללו הן חלק מאסטרטגיה של גוגל בניסיון להשתלט על תחום הרובוטיקה כפי שעשתה לחיפוש ולפרסום ברשת ב-15 שנות קיומה.