האם סמסונג תהיה היצרנית הגדולה הראשונה שתשיק טכנולוגיה לטעינה אלחוטית אמיתית של מכשירים ניידים דרך האוויר? לפי פטנט שפורסם לאחרונה, וכבר הוגש בידי החברה לפני כשנתיים, מסתמן שהיא בדרך הנכונה.

במסמכים שהוגשו לארגון העולמי לקניין רוחני (WIPO), מתארת סמסונג כיצד היא יכולה להפוך מתח חשמלי לגלי רדיו באמצעות משדר, ולהשתמש ברפלקטורים (משטחי שיקוף) שפזורים בחדר כדי לכוון את הגלים לכיוון המכשיר הנייד. כך ניתן לטעון כל מכשיר ללא חיבור פיזי לכבל או משטח טעינה.

הפטנט מגדיר כי המרחק המרבי בו המכשיר יוכל להיות מהרפלקטורים הוא כמטר, אם כי בעדכונים עתידיים המרחק הזה עתיד לגדול. בנוסף, ניתן יהיה לעבור ביניהם במהירות, כך שהטעינה תוכל להמשיך למעשה תוך כדי תנועה.

הרפלקטורים מעוצבים כפאנלים שמסוגלים לשדר את האותות למכשיר תוך כדי התחשבות באנשים או עצמים שמפריעים בדרך - מה שאומר שניתן גם לטעון את המכשיר הנייד בכל זווית ובכל מיקום כל עוד המשתמש נשאר באותו חדר.

בקשת הפטנט לא כוללת יותר מדי פרטים נוספים, שכן סמסונג מעוניינת כנראה לשמור על חשאיות. יש לה סיבה טובה לכך: דיווחים טוענים שגם אפל עובדת על טכנולוגיה דומה לשילוב במכשירי אייפון עתידיים, אך היא ככל הנראה רחוקה יותר. יחד עם זאת, חברת Energous האמריקאית וחברת Wi-Charge הישראלית כבר קיבלו אישורים עבור טכנולוגיות דומות, ומנסות להביא להשקת מוצרים תומכים ממש בקרוב.

הכתבה פורסמה במקור באתר TGspot

עוד ב-TGspot:
מיקרוסופט מבטיחה שהעדכונים לווינדוס לא ישביתו אתכם למשך שעות
הערכות: אפל כבר החלה לפתח מכשיר גמיש - אבל ייקח שנים עד שייצא