אחד המכשירים המעניינים ביותר שהושקו השנה, Galaxy Note Edge של סמסונג, לא יזכה להשקה בישראל ולא יימכר בה באופן רשמי - כך חשפה החברה בתשובה לשאלת NEXTER.

Note Edge
ידלג בגמישות מעל ישראל. Galaxy Note Edge

הסמארטפון של סמסונג, שהוצג לראשונה בתערוכת IFA בברלין לפני כחודשיים, הוא הראשון בעולם בעל מסך היורד מקדמתו אל צידו הימני. החלק הצידי של המסך משמש להצגת התראות מבלי להסיר את כיסוי המסך הקדמי, כמו גם לקיצורי דרך לאפליקציות אליהן המשתמש נוהג להיכנס בתדירות גבוהה.

מלבד צורת המסך הייחודית, מגיע המכשיר עם מפרט עוצמתי למדי הכולל מעבד מרובע-ליבות במהירות 2.7 גיגה-הרץ, זיכרון עבודה (RAM) בנפח 3 גיגה-בייט, אחסון פנימי בנפח 32 או 64 גיגה-בייט, מצלמות עם חיישני 16 מגה-פיקסל מאחור ו-3.7 מגה-פיקסל מלפנים, תמיכה בעט מגע, חיישן טביעת אצבע ועוד.

עוד ב-NEXTER:

בימים שלאחר ההשקה, החלו משחקי ניחושים סביב אופן השקתו של המכשיר. לאור העובדה שמדובר במכשיר ניסיוני למדי, ניסתה החברה להנמיך את הציפיות ולטעון כי הוא יימכר במספר מצומצם של מדינות בלבד. בינתיים היא החלה למכור אותו בחודש שעבר בקוריאה וביפן בלבד, אך עמודי הרשמה מוקדמת לקראת מכירות עתידיות נפתחו גם בסין, גרמניה, איטליה ובריטניה. לבסוף אמש אישרה החברה כי המכשיר יימכר בארה"ב החל מיום שישי של השבוע הבא (14 בנובמבר), במחיר של כ-900 דולר בממוצע ויותר מ-400 עם סבסוד של מפעילות סלולריות.

הודעתה הטרייה של החברה לפיה החליטה שלא להביא את המכשיר לישראל מעוררת תמיהה. ישראל נחשבת לשוק הממהר לאמץ טכנולוגיות חדשות. הסמארטפון הניסיוני הקודם שזכה לתשומת לב רבה בעולם, G-Flex בעל המסך הקעור של LG, הגיע לישראל כמעט יחד עם המדינות הגדולות ולפני ארה"ב. למרות המחיר הגבוה והעובדה שעד כה שווק על ידי פרטנר (אורנג') בלבד, טוענת היצרנית הקוריאנית כי מכירות המכשיר בישראל היו מעל למצופה. לכן, לא נראה שמדובר בבעיית מחיר - למרות שיש להודות כי המחיר שמצופה המכשיר של סמסונג לעלות בישראל גבוה אף יותר.