לא צריך להיות מתוסכלים אם אתם לא דוברים את השפה של האדם שאתם רוצים לדבר איתו: בסוף השבוע הודיעה סקייפ על הרחבת שירות התרגום הסימולטני שלה לשיחות טלפון.

שירות התרגום של סקייפ זמין כבר מאז 2014, אך עד כה היה מוגבל לשיחות בין משתמשי האפליקציה בלבד. עתה בוחנת מיקרוסופט באמצעות משתמשים בגרסת המפתחים של סקייפ, הרשומים לתוכנית בדיקות התוכנה Windows Insider, את הפעלת השירות לשיחות עם טלפונים קוויים וסלולריים.

השירות זמין למשתמשי התוכנה הניסיונית במחשבים עליהם מותקנת גרסה ניסיונית של ווינדוס. כדי להפעיל אותו, מחייגים את מספר הטלפון ולוחצים לצד כפתור הוצאת השיחה על כפתור התרגום. לאחר בחירת השפות יבוצע החיוג והאדם מהצד השני של הקו יקבל הודעה בשפתו על כך שהשיחה מוקלטת ומתורגמת, כדי לתת לו הזדמנות לנתק אם הוא חושש לפרטיות.

כרגע השירות מוצע בשפות איטלקית, אנגלית, גרמנית, מנדרינית, ספרדית, ערבית, פורטוגזית, צרפתית ורוסית. זה יותר שפות ממה שהיו בו בהתחלה (אנגלית, גרמנית ומנדרינית), אבל עדיין פחות מכפי שמציעה החברה הישראלית Lexifone, שתומכת כמובן גם בעברית.

מעבר להרחבת שירות התרגום, מציעה הגרסה הניסיונית החדשה של סקייפ גם אפשרות להפניית שיחות ("עקוב אחרי") למספר טלפון רגיל כשאתם לא מחוברים לאפליקציה, הקלטת ושליחת הודעות וידאו, שיתוף פרטי אנשי קשר ועוד.