השמועות אמרו שהטכנולוגיה הזו היתה אמורה להימצא באייפון X, אבל נראה שאפל פשוט לא הצליחה ליישם אותה באופן המושלם שהיא דורשת כדי להיכלל בסמארטפון שלה. עכשיו, נראה שחברה אחרת עומדת לקצור את הפירות ולהיות הראשונה בעולם שתציג מכשיר עם קורא טביעות אצבע בתוך המסך.

Synaptics, מפתחת ותיקה של משטחי מגע, שגם אחראית על טכנולוגיית המגע באייפון, הכריזה השבוע כי היא עומדת להציג את הטכנולוגיה בחודש הבא. בתערוכת הטכנולוגיה CES, שתתקיים כבכל שנה בלאס-וגאס, תדגים החברה את טכנולוגיית Clear ID שלה.

הטכנולוגיה הזו יושבת מתחת למסך המגע, ומאפשרת זיהוי של טביעות אצבע באמצעות שיגור גלי אולטרה-סאונד דרך שכבות המסך (התצוגה, המגע ומגן הזכוכית). לדברי החברה, היא מהירה פי שניים מסריקת פנים, שהחליפה את סורק טביעות האצבע באייפון X, ומאפשרת לפתוח את נעילת הסמארטפון בנגיעה מהירה. החברה טוענת כי Clear ID עובדת גם עם אצבעות רטובות, ואף יודעת להבחין בין אצבעות אמיתיות לניסיונות זיוף, בזכות שימוש בבינה מלאכותית.

הטכנולוגיה תודגם לא כקונספט, אלא בתוך מכשיר אמיתי שאמור לצאת למכירה תוך זמן קצר. החברה לא גילתה מהו המכשיר, אך ציינה כי הוא שייך לאחת מחמש יצרניות הסמארטפונים הגדולות בעולם - מה שאומר שזו יכולה להיות סמסונג, וואווי, Oppo או שאומי (אפל, המקום השני, לא שולחת מכשירים לתערוכות).

לפי שמועות, סמסונג אכן עומדת להוציא השנה מכשיר עם טכנולוגיה כמו זו שמציגה סינפטיקס. בינתיים, Vivo הסינית כבר הציגה מכשיר עם טכנולוגיה דומה מבית קואלקום, שאותה ניתן לראות בסרטון למעלה, אך טרם הכריזה מתי ייצא המכשיר לשוק.

אנחנו נהיה ב-CES בשבוע השני של ינואר ונעדכן עם כל החידושים והפיתוחים