בתחילת השבוע נחת בישראל ה-P8 של וואווי, הסמארטפון האחרון של מחצית א' 2015, ואחריו הגיע הזמן לחופש גדול בהשקות המכשירים החדשים. אבל בטכנולוגיה כמו בטכנולוגיה, השוק לא נח לרגע ואנחנו כבר מתכוננים לגל ההשקות הבא, שיתחיל בעוד כשבועיים ויימשך עד סוף השנה, כולל עליית מדרגה בסתיו.

ליקטנו עבורכם שבעה מוצרים שאנחנו מצפים להם במיוחד, ולדעתנו שווה גם לכם להתעניין בהם:

אייפון 6s

כמו בכל שנה, אפל צפויה להציג בספטמבר את הדגם החדש של הסמארטפון הפופולארי בעולם. השנה, כמו בכל שנה שנייה, השדרוג צפוי להיות בעיקר פנימי - בעוד שהעיצוב יישאר דומה מאוד לזה של אייפון 6. בין השיפורים הצפויים, מסקרן במיוחד הוא השילוב של טכנולוגיית Force Touch, שלפי השמועות תאפשר למסך המגע להבדיל בין לחיצות קלות ללחיצות חזקות. גם המצלמה צפויה לקבל רכיבים חדשים, ולפי השמועה תתבסס על טכנולוגיה ישראלית שתעניק לתמונות איכות של מצלמה מקצועית.

אייפד מקסי

מכשיר אחר שמסקרן אותנו ורבים אחרים הוא הטאבלט המוגדל של אפל. המכשיר, שהחברה בוחנת מזה שנתיים לפחות, צפוי להיחשף בסוף השנה ולהגיע עם מסך בגודל 13 אינצ' בקירוב (12.9) ועט סטיילוס. בכך הוא יהווה מכשיר ביניים בין האייפד הרגיל (9.7 אינצ') למחשב נייד, כמו שאייפד מיני (7.9 אינצ') נועד להיות שלב ביניים בין סמארטפון לטאבלט.

מכשירים היברידיים, המשלבים בין טאבלטים למחשבים ניידים, הם קטגוריה לוהטת למדי בשוק מאז החלו יצרניות מחשבים להציג מכשירים שכאלו המבוססים על מערכת ההפעלה של מיקרוסופט. אך אפל איחרה להציג חזון משלה לשוק - אם מפני שלא חשבה שמדובר בתחום שראוי ליחס ואם מפני שאף אחת ממערכות ההפעלה שלה לא התאימה למכשיר שכזה.

השאלה הגדולה היא, כמובן, איזו מערכת יריץ אייפד מוגדל - האם תהיה זו iOS, המערכת למכשירי מגע ניידים, Mac OS X, המערכת למחשבי אפל המבוססים על מקלדת ועכבר, או שתיהן יחד. התשובה לשאלה הזו עשויה לשנות את שוק המחשבים הניידים.

Windows 10

אבל עם כל הכבוד לאפל, המוצר הטכנולוגי הראשון והמשמעותי ביותר של מחצית ב' הוא מערכת ההפעלה החדשה - והאחרונה - של מיקרוסופט.

הגרסה ההולוגרפית של חלונות 10 (צילום: מיקרוסופט)
המערכת שתריץ אפליקציות גם על קירות הבית. windows 10 | צילום: מיקרוסופט

התוכנה, שהחברה עובדת עליה כבר שנים, מבטיחה לאחד את כל המכשירים שלנו - ממסך הטלוויזיה הגדול בסלון, דרך המחשב והטאבלט, עבור בסמארטפון ועד מכשירים חסרי מסך כמו מכוניות, מכונות כביסה ורובוטים. כולם יריצו את אותן אפליקציות, בממשק שיתאים את עצמו לגודל המסך ואמצעי השליטה הנוכחיים - אם אלו מקלדת ועכבר, מסך מגע או מצלמת המחוות Kinect המחוברת לטלוויזיה.

משתמשים אמיצים בוחנים את המערכת מזה חודשים ארוכים על מחשבים, טאבלטים וסמארטפונים, ובעוד פחות משבועיים היא תתחיל להגיע בהדרגה לכל משתמשי חלונות 7 ו-8 כשדרוג חינמי להורדה.


אנדרואיד M

מול החזון של מיקרוסופט למערכת הפעלה שתאפשר להריץ את אותן אפליקציות על כל המכשירים, צפויה להגיע בסתיו הקרוב הגרסה החדשה של מערכת ההפעלה הניידת מבית גוגל. ענקית האינטרנט הלכה על חזון שונה - במקום אפליקציות שעוברות בין מכשירים, אצלה המידע מתוך האפליקציות עובר ביניהן.

 

כך, למשל, תוכלו להשתמש ביכולת החיפוש המהירה Now on Tap כדי לצפות במידע על הזמר או האלבום שאתם מאזינים לו כרגע באפליקציית המוזיקה בלי להקליד שום דבר, או לקבל ביקורות על סרט בלחיצה אחת אם חבר הזכיר את שם הסרט במייל. היכולות האלו ילוו בממשק גרפי מרשים ומרובה אנימציות, כפי שמשתמשי אנדרואיד 5 כבר למדו להכיר.

נקסוס 5

כמו כל שנה, יחד עם גרסה חדשה של מערכת ההפעלה שלה צפויה גוגל להציג גם מכשיר ראשון שיגיע איתה. השנה, לפי השמועות, מדובר בחידוש למכשיר הנקסוס 5 המוצלח והמצליח. אך הבשורה המשמעותית ביותר אינה מה חדש בו, אלא זהות היצרנית: וואווי הסינית.

נקסוס 5 (צילום: ניב ליליאן)
נקסוס 5 המקורי של LG | צילום: ניב ליליאן

אם הדיווחים נכונים, הלוא שזו הפעם הראשונה שמכשיר הדגל של גוגל ייוצר על ידי חברה סינית, שעד לא מזמן נחשבה ללא יותר מחקיינית של מותגים כמו אפל וסמסונג. בכל אופן, גם אם המכשיר ייוצר בסין על ידי מותג סיני וגם אם ייוצר בסין עבור מותג מערבי (או קוריאני) - הוא צפוי לשדרוגים כמו מעבד מהיר יותר מקודמיו, מסך גדול ואיכותי וסורק טביעות אצבע.

גלקסי נוט 5

מכשיר אחר שצפוי להגיע בסתיו הוא הסמארטפון הענק הבא של סמסונג. מאז 2011, הציגה סמסונג כל ספטמבר מכשיר Note חדש, והשנה היא כנראה תעשה זאת כבר באמצע החודש הבא. הסיבה לכך היא ככל הנראה הדחיפות שנוצרה בשל מכירות מאכזבות של גלקסי S6, שהגרסה הרגילה שלו לא הצליחה והגרסה הייחודית בעלת המסך הקמור התגלתה כמסובכת מאוד לייצור, מה שמנע מסמסונג לייצר אותה בקצב תואם לביקוש.

Gear VR (צילום: יאיר מור, ברלין)
גלקסי נוט 4 עם Gear VR. האם הדור הבא יהיה איכותי יותר? | צילום: יאיר מור, ברלין

כרגע לא ידוע כמעט דבר על מה שמתכננת סמסונג למכשיר הבא בסדרת הנוט, אך יש להניח כי בדומה לסמארטפון הדגל, הוא יגיע בשתי גרסאות - אחת שטוחה ואחת קמורה. איכות המסך תהיה כנראה 4K - דומה לטלוויזיות היקרות ביותר היום, ובהחלט ייתכן כי החברה תציע עם המכשיר קסדת מציאות מדומה שתנצל את המסך האיכותי ליצירת חוויה טובה יותר של עולמות וירטואליים.

OnePlus Two

הסמארטפון החדש של היצרנית הסינית המסקרנת צפוי להיחשף בסוף החודש ולהגיע בחודש הבא לסין ומעט אחר כך לישראל. החברה, שהפכה לתופעה לאחר שהכריזה לפני שנה על סמארטפון עם מפרט בינוני-גבוה ב-300 דולר בלבד, צפויה להעלות השנה את הרף ולנסות להתחרות במכשירים המיועדים לשוק הגבוה במחיר של בין 300 ל-400 דולר.

כרגע, הפרטים הידועים על המכשיר מסתכמים בכך שהוא יהיה קטן יותר מקודמו ובעל סוללה גדולה יותר. המצלמה שלו תהיה טובה יותר ותצלם ב-13 מגה-פיקסל ועם עינית לייזר למיקוד מהיר. את השאר נדע עוד כשבוע וחצי.