קסדת המציאות המדומה Gear VR של סמסונג (צילום: sammobile.com)
קסדת ה- Gear VR של סמסונג פועלת בעזרת הטלפון גלקסי שלכם | צילום: sammobile.com
כשזה נוגע לחידושים טכנולוגיים, החברות הגדולות בעולם נמצאות בתחרות מתמדת וכחלק מהניסיון שלה לעקוף את המתחרות פייסבוק וסוני, מפתחת סמסונג בימים אלה את קסדת המציאות המדומה הראשונה שלה, כך לפי דיווח באתר Sammobile.

לפי הדיווח, הקסדה של סמסונג צפויה להיקרא Gear VR ולהיות דומה יותר לקסדת המציאות המדומה של גוגל מאשר לזו של אוקולוס, שנרכשה לאחרונה על ידי פייסבוק. ההבדל הוא שעל מנת להשתמש בקסדה של סמסונג, כמו בזו של גוגל, על המשתמש להכניס את סמארטפון הגלקסי שלו לתוך חריץ מיוחד ההופך אותו ל"מוח" של המכשיר.

קסדות מציאות וירוטואלית (צילום: sony.com)
אחד הפרויקטים המתחרים. Project Morpheus של סוני | צילום: sony.com
לאחר הכנסת הסמארטפון לקסדה, עוקב הסמארטפון אחר תנועות ראשו של המשתמש כדי להזיז את התצוגה, המוצגת על מסך הסמארטפון, בהתאם. המכשיר מסוגל אף להשתמש במצלמת הסמארטפון כדי לשלב בתצוגה את תמונת העולם האמתי שלפני המשתמש, וכך ליצור מציאות רבודה - כלומר מצב בו המשתמש מתבונן בעולם האמתי אך דרך שכבות מידע המוצגות מעליו.

נכון לשלב זה, מדווח האתר, החברה הקוריאנית שלחה דוגמאות אבטיפוס למפתחים, כדי שאלה יבחנו אותם ויוכלו לפתח עבורם אפליקציות מתאימות. המוצר הסופי צפוי להיחשף בתערוכת IFA שתיערך בברלין בשבוע השני של ספטמבר ולהגיע לשוק בסוף השנה.

קסדות מציאות וירוטואלית (צילום: oculusvr.com)
Oculus VR אשר החל בתור פרויקט של קיקסטרטר ונרכש על ידי פייסבוק בשווי של קרוב ל- 2 מיליארד | צילום: oculusvr.com
כאמור, גוגל כבר הציגה קסדה דומה, אלא שזו של ענקית האינטרנט בנויה מפיסות קרטון מקופלות, מה שהופך אותה לזולה ביותר. סמארטפון מבוסס אנדרואיד מוכנס אל בין לוחות הקרטון ומשמש כתצוגה, כאשר זוג עדשות מפצלות אותו לשני מסכים לעין שמאל ועין ימין.

מגוון מכשירי מציאות מדומה נמצאים בשוק כבר כמה שנים טובות, כאשר עיקר השימוש בהם עד כה היה לסימולציות טיסה ונהיגה. אולם, הפופולאריות שלהם עלתה לאחרונה בעקבות השקת Oculus Rift, אשר החל בתור פרויקט מימון המון בקיקסטרטר ונרכש על ידי פייסבוק תמורת כ-2 מיליארד דולר. גרסא צרכנית של המכשיר עתידה לצאת לשווקים מאוחר יותר השנה.

חברת סוני הכריזה גם היא במרץ האחרון על קסדת מציאות מדומה בשם Project Morpheus. המכשיר המתוכנן כולל תצוגה באיכות Full HD וזווית צפייה של 90 מעלות, כמו גם חיישנים פנימיים למעקב אחרי תנועות הראש. בחודש אפריל רכשה מייקרוסופט את יצרנית המשקפיים החכמים Osterhout Design Group והשמועות טוענות שגם היא עובדת על מכשיר מציאות מדומה עבור שחקני קונסולת ה-Xbox One.