לא נמאס לכם להסתובב בחופשה עם הפנים קבורים במסך הסמארטפון כדי למצוא את הדרך, ולפספס את כל הנוף על הדרך? לחברת הטיסות הזולות איזיג'ט יש פתרון מעניין בשבילכם: נעליים חכמות.

בסוף השבוע הציגה החברה מה שנראה במבט ראשון כמתיחת אחד באפריל שאיחרה בחודש וחצי, ובמבט שני כמו המוצר המיותר בהסטוריה: נעלי ניווט, שמתחברות לסמארטפון שלכם בתקשורת בלוטות' ואומרות לכם לאן ללכת בלי שתצטרכו להסתכל על המסך.

 

הנעליים הן נעלי ספורט סטנדרטיות למדי, שמתחת לרפידות שלהן הוכנסו מכשירים קטנים שעוצבו על ידי אנשי החברה. המכשירים כוללים שבב תקשורת ומנגנון רטט חזק. אפליקציה המותקנת על הסמארטפון עוקבת אחר מיקומו של המשתמש ומשמשת לקביעת היעד, ושולחת לנעליים את הוראות הניווט, שמועברות באמצעות רטט: רטט בודד של אחת הנעליים משמעו שיש לפנות לכיוון הרלוונטי; רטט כפול של שתי הנעליים משמעותו "פספסת פנייה, חזור אחורה"; ורטט משולש של שתי הנעליים אומר "הגעת ליעד".

הנעליים נבדקו במסגרת פרויקט "רחובות ברצלונה", במהלכו הטילה החברה על נסיינים לטייל ליעדים נבחרים בעיר בלי להסתכל במסך הסמארטפון.

מנהל השיווק בחברה, פיטר דאפי, אמר שהחברה מקווה למכור את הנעליים בטיסות שלה "בקרוב", לטובת תיירים שמגיעים לערים לא מוכרות. המחיר לא נמסר.