גברים, הכינו את בדיחות "אשתי כל כך בזבזנית" הכי טובות שלכם: טייקון האינטרנט הסיני ומייסד עליבאבא, ג'ק מא, הכריז השבוע (יום א') על פיתוח הבא של החברה: תשלום באמצעות זיהוי פנים. על במת כנס CeBIT בהאנובר, גרמניה, מא העניק הצצה קצרה לאופן שבו יעבוד השירות, שייקרא "Smile To Pay" (חייך לתשלום), באמצעות צילום סלפי.

ג'ק מא (צילום: חשבון הטוויטר cebit@)
הדגמת השירות | צילום: חשבון הטוויטר cebit@

"התשלום ברשת תמיד היה סוג של כאב ראש", אמר מא. "אתה שוכח את הסיסמה, דואג לגבי נושא האבטחה. היום אנחנו נציג לכם טכנולוגיה חדשה: הדרך בה אנשים ישלמו בעתיד על מוצרים ברשת". בשלב זה מא הקליק על כפתור "לרכישה" בסמארטפון, שהפעיל את האפשרות לזיהוי פנים ורכש לראש עיריית האנובר מזכרת - חותמת מאחד הירידים בעיר משנת 1948. באתר הטכנולוגיה Re/code מציינים שרגע אחרי שהתחיל את ההדגמה - היא כבר נגמרה. "בתוך שישה ימים החותמת תשלח למשרדו של ראש העיר", הוסיף מא.

למרות שאפשרות התשלום באמצעות תווי הפנים כבר נמצא בבדיקות, מא לא ענה על שאלות מהקהל או היה זמין לראיון עיתונאי. עד כמה הזיהוי מדויק? האם אפשר לסמוך עליו? שאלות אלו נשארו בלי תשובה בינתיים, למרות שמקורב לחברה הדגיש: עילבאבא מאוד רציניים לגבי הנושא.