מסך הסמארטפון הוא מרכז חיינו, פחות או יותר. אנחנו מסתכלים עליו מאות פעמים ביום, כדי לקרוא התראות, לצפות במידע או סתם לראות מה השעה. אבל כל פעם צריך קודם לעורר אותו משנתו ואצל חלקנו גם לפצח נעילה כלשהי, מה שמאריך את התהליך. החל מהיום יש סמארטפון שמנסה לפתור את הבעיה הזו.

YotaPhone 2, סמארטפון עם שני מסכים
לקרוא גם מהגב. ה-YotaPhone 2

YotaPhone 2 הוא סמארטפון רוסי, שבמבט ראשון נראה כמו סתם מכשיר בעיצוב משובח במיוחד: הוא מעוגל מאוד ואלגנטי, ושטח הפנים שלו חלק כמעט לחלוטין, עם מעט מאוד הפרעות למשטחי הזכוכית (מלפנים) והפלסטיק (מאחור).

אך היוטה הוא הרבה יותר מעוד סמארטפון - משום שבנוסף למסך AMOLED בגודל 5 אינצ' ובאיכותFull HD מצידו הקדמי, הוא כולל גם מסך דיו אלקטרונית בגודל 4.7 אינצ' מצידו האחורי. כידוע, מסך דיו אלקטרונית צורך מעט מאוד אנרגיה וקריא באור שמש. החברה הגיעה למסקנה שהדרך הכי טובה לנצל את המאפיינים האלה היא לשלב מסך כזה בגב המכשיר, עליו יוצגו ההתראות השונות ללא צורך להפעיל את המסך הראשי הזללני.

בנוסף להתראות, כולל המכשיר אפליקציות המאפשרות להשתמש במסך לאפליקציות שרוב הפעילות בהן מסתכמת בצפייה בטקסט, כגון פייסבוק, טוויטר, מייל וכדומה. זאת, מכיוון שמסך דיו אלקטרונית מציג רק גווני שחור-לבן וקצב הריענון שלו נמוך מאוד.

המכשיר מבוסס על מערכת ההפעלה אנדרואיד של גוגל בגרסה 4.4 (קיטקט) וכולל מפרט עוצמתי בכל קנה מידה, הכולל מעבד מרובע-ליבות של קואלקום, זיכרון עבודה בנפח 2 גיגה-בייט, אחסון פנימי בנפח 32 גיגה-בייט, מצלמות עם חיישני 8 מגה-פיקסל מאחור ו-2.1 מגה-פיקסל מלפנים, תט"א (תקשורת טווח אפס / NFC) וסוללה בקיבולת 2,500 מיליאמפר/שעה.

המחיר טרם פורסם, אך ניתן להניח כי הוא גבוה ממחיר הדגם הקודם של החברה, שהיה בשל הרבה פחות ומתקדם הרבה פחות ונמכר בבריטניה תמורת 319 ליש"ט (קרוב ל-2,000 שקל).