כבר מזמן נמאס לנו ממקלדות המגע המעצבנות על מסך הסמארטפון, שעם כל הכבוד ל-5 אינצ' (הגודל הסטנדרטי החדש לסמארטפון ממוצע) עדיין קטנות מדי להקלדה שוטפת. מצד שני, להיגרר לכל מקום עם מקלדת פיזית שמתחברת לסמארטפון בבלוטות' או למצוא אפליקציה שתאפשר לנו לשלוט על הסמארטפון מתוך המחשב עם המקלדת הרגילה זה קצת מסובך מדי לעצלנים כמונו.

Lenovo Smart Cast, סמארטפון שהופך כל משטח למסך מגע (צילום: Lenovo)
Lenovo Smart Cast | צילום: Lenovo

יצרנית המחשבים והסמארטפונים הסינית לנובו הציגה הבוקר (ה') פתרון שכאילו נלקח מתוך סרט מדע בדיוני על העתיד הרחוק, אבל בעצם נמצא ממש מעבר לפינה: סמארטפון עם מקרן מובנה שלא מסתפק בלהפוך כל משטח למסך, אלא מוסיף גם מגע לעסק.

ה-Smart Cast, שהוצג במסגרת אירוע Tech World של החברה בסין, הוא סמארטפון המבוסס על מערכת ההפעלה אנדרואיד של גוגל. בנוסף לכל מה שאנחנו רגילים למצוא בסמארטפונים עכשוויים הוא כולל מקרן זעיר (Pico) מבוסס לייזר, כך שהוא יכול להקרין על כל משטח בכל מרחק (עד גבול מסוים, כמובן) ללא טשטוש. ניתן להניח את המכשיר על השולחן וליהנות מצפייה בסרטים על הקיר ממול, או לסובב את המקרן המובנה, להעמיד את המכשיר על הרגלית המובנית שלו - ולהשתמש בשולחן כמסך מגע להקלדה או שימוש באפליקציות ומשחקים.

 

אם הרעיון נראה לכם דמיוני, נזכיר שמקלדות לייזר קיימות בשוק כבר שנים, והן אפילו לא יקרות, וגם מכשירים שמקרינים מסכים של ממש כבר קיימים - כולל מחשב ה-Sprout החדש של HP. החידוש הוא הגודל המזערי אליו הצליחה לנובו למזער את מקרן הלייזר הצבעוני.

למרות שלנובו הציגה את Smart Cast כמוצר פועל על הבמה, כולל נגינה על פסנתר וירטואלי ושימוש כמחברת תווים על פסנתר אמיתי, היא לא ציינה האם ומתי היא מתכוונת למכור מכשירים כאלה לקהל הרחב.