יצרנית מצלמות הקולנוע המקצועיות RED הכריזה בסוף השבוע על כניסתה לתחום הטלפונים החכמים עם Hydrogen One. בכך היא מצטרפת לקודאק (Kodak), פולרואיד (Polaroid) ולייקה (Lecia), שגם הן כבר עשו את הצעד המתבקש.

הטלפון החדש לא נראה כמו שום דבר שראינו בעבר, אם לשפוט לפי התמונה הבודדת שלו ששוחררה לתקשורת. גם מחירו לא יהיה זול ויחל ב-1,195 דולר (כ-4,230 שקל) ויטפס עד ל-1,595 דולר (כ-5,650 שקל) לגרסה עם גימור טיטניום. אבל למחיר היקר יש סיבה: הוא מבטיח לספק את מה שאחרים רק חולמים בתחום הצילום והמולטימדיה.

Hydrogen One מציע מסך 5.7 אינץ', שלדברי החברה יש לו יכולת להצגת תוכן הולוגרפי - כלומר, תלת-ממדי שנראה כאילו הוא יוצא מתוך המסך. החברה לא פירטה איך זה עובד, אך טוענת כי המסך מסוגל להציג וידאו ב-4 זוויות ומתאים את עצמו להצגת תוכן במציאות מדומה ורבודה. המטרה היא להציג תכנים בתלת-ממד בלי צורך במשקפיים מיוחדים, אביזרים שונים או זכוכית נוספת. אולי הדבר הכי קרוב לזה היא קונסולת Nintendo 3DS, שלה מסך תלת-ממד.

עוד ב-TGspot:
יצרנית צמידי הכושר הוותיקה ביותר נסגרה
למה אייפון כבר לא מגיע עם יוטיוב מובנה?

כחברה שמבינה בצילום, אפשר לצפות כי Hydrogen One יציג יכולות מרשימות בתום הזה. עם זאת, הפרט היחיד שחשפה החברה לגבי אפשרויות הצילום הוא שהמצלמה תוכל לצלם וידאו המותאם למסך החדש, כלומר ב-4 זוויות, ולשתף עם משתמשים אחרים בעלי חומרה תומכת.

מלבד זאת, Hydrogen One הוא גם מודולרי, כך שניתן לחבר אליו התקנים חיצוניים באמצעות חיבור נתונים מיוחד הממוקם בחלק התחתון האחורי. מערכת ההפעלה היא כמובן אנדרואיד, כאשר חיבור הטעינה הוא USB-C וישנה אפשרות להרחבת הזיכרון באמצעות כרטיס microSD.

המכשיר המבטיח של רד יגיע לשוק לא לפני תחילת 2018. עד אז ניתן לרכוש אותו במסגרת מכירה מוקדמת למספר יחידות מצומצם.

הכתבה פורסמה במקור באתר TGspot