הייתם מאפשרים לגולשים מרחבי העולם להתחבר אליכם ולשלוט במה שאתם עושים? הייתם רוצים להיות דווקא בצד השולט? לפי דיווח של ביזנס אינסיידר, צוות חוקרים ב-MIT יערוך בליל כל הקדושים - רביעי בלילה (חמישי בבוקר שעון ישראל) - ניסוי שמאפשר לעשות את זה.

הניסוי נקרא BeeMe - משחק מילים על היה אני ועל דבורים (שעובדות במעיין תודעה משותפת בכוורת, למען יעד זהה) והוא ומריח כמו מתיחה לא ברורה עד הסוף או ניסון לייצר פרק מציאותי פרק של מראה שחורה.

שחקן שנשכר לצורך הניסוי יוותר על הרצון החופשי שלו ברביעי ב-11 בלילה (שעון מזרח ארצות הברית). למשך כשעתיים הוא יתן לגולשי האינטרנט לשלוט בו. כך מסביר ניקולו פסקטלי, שלומד על בינה קבוצתית ב-MIT. מדובר במשחק שבו גולשי אינטרנט יצטרכו לתאם ביניהם כיצד להפעיל את השחקן בשביל להילחם בזוקד (Zooked) מבל בינה מלאכותית שבטעות חמק לאינטרנט.

View this post on Instagram

Trick or treat? 2/3

A post shared by Beeme Mit (@beeme_x) on

לפי טיזרים שפורסמו באינסטגרם, השחקנים יקבלו שידור חי מנקודת מבטו שלו השחקן, ויוכלו לכתוב לו הוראות מה לעשות (לך, ברח, פתח את הדלת וכדומה). ההוראות יוכנסו למערכת דירוג ושחקנים יוכלו להצביע ביניהם על איזו הוראה השחקן צריך לבצע. פסקטלי מבהיר שהוא לא יבצע מעשים לא חוקיים או כאלה שיסכנו אותו.

אם לא תרצו לשחק, תוכלו רק לצפות בהוראות שהשחקן מקבל, ובמה הוא עשוה בסופו של דבר. האירוע ישודר באתר  beeme.online ביום חמישי ב-5:00 בוקר (שעון ישראל).