יצרנית הטלפונים הניידים מוטורולה הגישה לפני כשנה וחצי בקשה לרישום פטנט בארה"ב על מסך שיודע לתקן את עצמו, כך נחשף לאחרונה באתר משרד רישום הפטנטים האמריקאי. לפי אתר חדשות הטכנולוגיה engadget, במקום זכוכית, המסך החדש יהיה עשוי מפולימר זוכר צורה (SMP) – סוג של "חומר חכם", שמסוגל לתקן נזקים בתגובה לשינויים מהירים על ידי שינוי צורתו, כאשר כל מה שצריך הוא חום שמפיק מכשיר הטלפון עצמו, או גוף המשתמש.

בבקשת מוטורולה למשרד הפטנטים האמריקאי נכתב כי תיקון המסך בעזרת התחממות הטלפון יתבצע באמצעות אפליקציה, שתאפשר להגדיר את מיקום השריטות במסך. הטכנולוגיה תאפשר למכשיר לנתח את מבנה המסך, לזהות חריגות, ובעזרת חימום לשנות באטיות את חלקי המסך שנפגעו על ידי עיצובם מחדש בצורה הקרובה ביותר האפשרית למקור.

התהליך עשוי להימשך זמן רב, ובבקשת רישום הפטנט נאמר כי ייתכן שיוכל להתבצע במהלך הלילה, כאשר המכשיר מונח בתחנת עגינה מיוחדת – מה שיבטיח כי סוללת המכשיר לא תתרוקן באמצע התהליך.

עוד נאמר בבקשת רישום הפטנט כי מסך שבור לא יהיה מסוגל לתקן את עצמו, אלא רק שריטות או חתכים קטנים. מוטורולה כבר מוכרת את קו מכשירי מוטו פורס (X ו-Z) המצוידים במסכים "בלתי שבירים" הבנויים ממספר שכבות זכוכית צמודות.

לכתבה המקורית ב-TheMarker

עוד ב-TheMarker:
פורד מתכוננת לייצר מכוניות בלי הגה ודוושות
מייבאך ומרצדס חשפו מכוניות עתידניות