אין תמונה
פיירפוקס עם אפס שגיאות. אפס

חדשות טובות למשתמשים: עמידות הדפדפנים בפני קריסות עלתה, בצורה משמעותית. מחקר חדש שביצעה חברת Sauce Labs בדק את הדפדפנים הפופולריים בשוק בקרב 55 מיליון משתמשים, ומצא אחוזים נמוכים ביותר של שגיאות בדפדפנים אשר נגרמות כתוצאה מבאגים בקוד הדפדפן, במיוחד בהשוואה לשנים קודמות.

שיאן הקריסות: ספארי

בתואר הדפדפן הגרוע ביותר בקטגוריה הזו הוא דפדפן הספארי 6 של אפל, אשר זכה לתוצאה של 0.12 אחוזים. על אותם פרמטרים, דפדפן אופרה השיג 0.08 אחוזים, אקספלורר 10 השיג 0.05 אחוזים, דפדפן כרום מתחת ל-0.02 אחוזים, ומי נשאר? השועל של מוזילה, דפדפן הפיירפוקס, אשר השיג תוצאה כל כך נמוכה עד כדי כך שניתן לתאר אותה כאפס, כלומר ללא שגיאות בכלל.

מה שמעניין בממצאים הללו, בעיקר, זה השיפור הדרסטי שהוצג בגירסאות האחרונות של הדפדפנים הללו, למרות גילם הצעיר יחסית (כמה חודשים או שבועות) אם נשווה את התוצאות הנוכחיות לתוצאות משנים קודמות, נגלה שאינטרנט אקספלורר בגירסאות 6 ו-7, לדוגמא, אשר הושקו ב-2001 ו-2007 בהתאמה, השיג תוצאה של 0.3 אחוזים, כאשר אותו מקדימים דפדפני פיירפוקס, אופרה ואינטרנט אקספלורר 8, אשר השיגו תוצאה של 0.25 אחוזים כל אחד.

וגם:
>> אילון מאסק רוצה להיות טוני סטארק
>> דירוג אפליקציות המובייל הישראליות [אוגוסט 2013]

עמידות הדפדפנים גבוהה, באופן כללי

"מחצית מהדפדפנים הזמינים בשוק אשר בדקנו במסגרת המחקר הראו שיעורי קריסה נמוכים יותר מ-0.07 אחוזים, נתון נמוך למדי המצביע על כך שכאשר גירסאות חדשות של הדפדפנים יוצאות אל השוק, הם הופכים אמינים יותר", סיפר אחד מהחוקרים ב-Sauce Labs. "מיקרוסופט משקיעה מאמצים אדירים בשיווק של הגירסאות החדשות של אינטרנט אקספלורר 10 כגירסא המודרנית של הדפדפן שלהם המציגה את הביצועים הגבוהים ביותר, ומהנתונים בהחלט עולה כי הם עשו עבודה טובה מאוד שם בזמן האחרון".

במבחן העמידות בין הדפדפנים, פיירפוקס מנצח בגדול אך בהחלט ניתן לומר שעמידות הדפדפנים, באופן כללי, היא גבוהה למדי. האם תוצאות המחקר האחרון של Sauce Labs אמורות לכוון אותנו באיזה דפדפן להשתמש? ובכן, קריסות בדפדפן מתרחשות מדי פעם, אך במידה ותתמידו לעדכן את גירסאת הדפדפן שלכם סביר להניח שתצמצמו את הסיכוי לכך משמעותית עד שיהפוך לחריג. בחרו בדפדפן הנוח לכם ביותר לעבוד איתו, רק ודאו שאתם מעדכנים אותו לגירסא האחרונה בכל עת בכדי להימנע מבעיות פוטנציאליות.

הידיעה התפרסמה לראשונה באתר Geektime

ברשת ממשכים לצחוק על אינטרנט אקספלורר:

באינטרנט ממשיכים לצחוק על אינטרנט אקספלורר