בור שירותים בסין (צילום: sohu.com)
בעיית עולם ראשון פוגשת בעיית עולם שלישי | צילום: sohu.com

שני אזרחים סינים מתו לאחרונה לאחר שניסו להוציא סמארטפון שנפל לתוך בור שופכין, כך לפי דיווח של עיתון ה-South China Morning Herald. האסון אירע בעיר שינשיאנג שבמחוז הנאן במזרח סין.

הסמארטפון, שהדגם שלו לא צוין אך מחירו המשוער הוא כ-2,000 יואן (מעט מעל 1,100 שקל), נפל לתוך הבור המשמש כשירותים במקומות בהם אין תשתית מודרנית. בעלה של האישה, לה שייך המכשיר, נכנס לבור שהיה מלא עד גובה הברכיים במטרה לחלץ את המכשיר, אך תוך שניות איבד את הכרתו בשל אדי הריח. אימו נכנסה כדי לחלצו ואיבדה את ההכרה אף היא, וכך גם האישה עצמה.

תאונת השרשת הטרגית הזו לא נגמרה שם: אביו של הבעל ראה את קרוביו מעולפים בבור והזעיק עזרה לפני שנכנס בעצמו והתעלף. שני שכנים שהגיעו למקום נכנסו והתעלפו גם הם, אך שכנים נוספים שהגיעו אחריהם הביאו חבל והצליחו לחלץ את השישייה מהבור.

ששת האנשים הובהלו לבית החולים על ידי אמבולנס שהגיע למקום רק כשעה לאחר החילוץ, ועד שהגיעו לבית החולים מתו הבעל ואימו מחנק. בעלת הסמארטפון ואחד השכנים אושפזו בטיפול נמרץ. המשפחה והשכנים טוענים כי אילו הגיע האמבולנס מהר יותר אולי ניתן היה להציל את כל השישה, ששהו בבור לא יותר מחמש דקות.

עוד ב-NEXTER: