דאבל קליק על האייקון של כרום, סבתא:
המסקנה המתבקשת

רק אתמול (א'), דיווחנו על כך שמיקרוסופט נאלצה להסיר את העדכון למערכת ההפעלה שלה בגלל שהוא הרס מחשבים מסוימים, והנה היום מגיעה פדיחה חדשה: הגרסה ה-11 של אינטרנט אקספלורר, דפדפן האינטרנט של מיקרוסופט, שידוע כבר שנים כסיוט עבור בוני אתרי אינטרנט, משבש את הגלישה בגוגל ובאופן מפתיע, את שירות המייל אאוטלוק, של מיקרוסופט עצמה. 

בואו לפייסבוק של נקסטר

בימים האחרונים דווח ברשת על כך שמשתמשי המייל הארגוני של החברה, Outlook Web App, מתקשים להתחבר אליו מהדפדפן המשולב במערכת ההפעלה החדשה שלה, ווינדוס 8.1. זאת מאחר והדפדפן, אינטרנט אקספלורר 11, אינו שולח חתימה ייעודית של מיקרוסופט בעת כניסה לאתר ולכן מקבל את הגרסא הבסיסית שלו, המיועדת לדפדפנים אחרים דווקא, אינה מאפשרת ביצוע של פעולות רבות ואינה מציגה את המיילים כראוי.

בנוסף, דיווחו גולשים כי בכניסה למנוע החיפוש הפופולרי ברשת, גוגל, הוצגו תוצאות החיפוש באופן שהפך את השימוש באתר לבלתי אפשרי. בתגובה, טענה מיקרוסופט כי האשמה היא גוגל, ש"נראה שעשתה כמה שינויים למנוע החיפוש שלה שבאופן זמני השפיעו על האופן בו מוצגות תוצאות החיפוש בדפדפנים מסוימים. כבר ביצענו את ההתאמות ההכרחיות כדי להבטיח שלקוחות המשתמשים באקספלורר 11 לא יושפעו".

בפועל, טוען אתר הטכנולוגיה הבריטי "רג'יסטר", האשמה היא ככל הנראה דווקא מיקרוסופט, שכדי לפצות על חוסר התאימות של הדפדפן שלה לאתר גוגל יצרה שכבת ביניים, המשנה מעט את אופן התצוגה כך שהמשתמשים לא יחושו בחוסר התאימות. גוגל, המבצעת שינויים במנוע החיפוש לעתים קרובות, ביצעה כנראה שינוי שכזה ומיקרוסופט לא הספיקה לשנות את שכבת הביניים שלה בהתאם לשינוי של גוגל.

בכל אופן, מלבד העצה להשתמש בדפדפן אחר, הציעה מיקרוסופט למשתמשים להפעיל את תכונת "תצוגת התאימות" של הדפדפן החדש, המאפשרת לו להתנהג כמו גרסאות ישנות יותר שרוב האתרים מותאמים אליהן.

>> הקשר המוזר בין אייפון 5s המוזהב לקים קרדשיאן