לקוראים שכל הזמן מתלוננים על רמת הכתבות שלנו, הנושאים ושגיאות ההקלדה (נו, קורה) - לא שאנחנו רומזים משהו, אבל אנחנו מקווים שאתם קוראים את זה. ספר חדש שמגייס בימים אלה כסף מגולשים באתר מימון ההמון הישראלי הדסטארט ילקט את מיטב השלטים והפתקים הפאסיביים-אגרסיביים מרחבי הרשת בכריכה קשה ודפי כרומו, כדי שלא תתלוננו שהם מתפוררים לכם בין האצבעות.

מרירות בדרכיםשלחה: Yuval Hanin

Posted by ‎פולניה זה כאן‎ on Wednesday, January 27, 2016

 

הספר, שייקרא "פולניה זה כאן", מבוסס על חומרים שנאספו על ידי שלי דובילנסקי, שחשפה את עצמה אתמול (ד') כמפעילת עמוד הפייסבוק באותו שם, אותו פתחה לפני שלוש שנים וזכתה ל-23,000 עוקבים עד כה (אנחנו בטוחים שאפשר להשיג יותר).

"לפני שפתחתי את העמוד", היא מספרת ל-NEXTER, "אספתי מלא תמונות אצלי בטלפון של שלטים ופתקים שראיתי בכל מיני מקומות. אמרתי לעצמי שלא יכול להיות שאני היחידה, ובאמת הרבה אנשים שלחו לי שלטים שהם צילמו. 90% מהתמונות שעלו זה דברים ששלחו לי ו-10% זה אני. אני בוררת את התמונות ובוחרת את אלו שמתאימות". היא מציינת כי לדעתה, העמוד אף עודד אנשים ליצור בעצמם שלטים ומודעות בסגנון הפולני. "אני מרגישה שהעמוד הזה עודד אנשים להיות יותר יצירתיים בזעם שלהם".

מקור: Tomer Lichtash

Posted by ‎פולניה זה כאן‎ on Sunday, December 6, 2015

 

למה בעצם עמוד פייסבוק פופולארי צריך להוציא ספר? זו שיטה לעשות כסף בלי לעבור על כללי השימוש של פייסבוק כפי שקרה ל"סטטוסים מצייצים"?

"מי שמכיר את התחום של הצאת ספרים יודע שאין בזה רווח", היא אומרת. "אני עושה את זה כי אני חושבת שהעמוד הגיע לבשלות מסוימת, ויש כל כך הרבה תמונות ששולחים לי שאני מרגישה שזה יכול לעבוד כספר למתנה". היא מציינת שהעמוד שאב השראה מבלוג אמריקאי בסגנון דומה, שהיוצרת שלו הפכה אותו לספר. "תמיד חלמתי שגם אני אוכל להוציא ספר כמו שהיא עשתה", אומרת דובילנסקי.

מימוש כשרונות!שלחה: Shimrit Hacmon Ezra

Posted by ‎פולניה זה כאן‎ on Sunday, September 6, 2015

 

"הוצאתי ספרים בעבר, קומיקס וכל מיני דברים. יש לי ניסיון בזה ואני יודעת מה אני עושה", היא מציינת. "יש לתוכן הזה קהל, שלא בהכרח גולש בעמוד הפייסבוק ולא רואה את זה שם. מה גם שכשאתה קורא את זה בספר אתה מתייחס לזה אחרת".

לגבי שאלתנו האם ספר הוא שיטה להכניס קצת כסף בלי שפייסבוק יסגרו את העמוד כפי שקרה לעמוד הגדול בישראל, היא אומרת: "מה שסטטוסים מצייצים עשו מגעיל אותי. גם לי לקחו שם חומרים. אני תמיד שואלת, לא מעלה לפני שנותנים לי אישור. חשוב לי לנהל את העמוד בצורה הכי מוסרית, גם אם זה יביא פחות לייקים".

והמניאק הזה הוא אתהשלח: Yuval Meir

Posted by ‎פולניה זה כאן‎ on Saturday, September 26, 2015

 

הספר מתוכן לצאת בעוד כחודש וחצי - בדיוק בזמן לשמש מתנת פסח לחותנת הקוטרית. מכיוון שדובילנסקי רצתה לשמור על מחיר מינימלי היא החליטה לא להוציא אותו דרך הוצאה גדולה, אלא באופן עצמאי. לכן היא פתחה ביום שני בקמפיין מימון המון באתר הישראלי הדסטארט, שתוך יומיים הגיע כבר לכ-20% מהסכום המבוקש. מחירו של הספר 59 שקלים והקמפיין (כלומר ההזמנות) יסתיים בעוד 38 ימים (ב-13 במרץ).

איזה מסר פאסיבי-אגרסיבי כמיטב מסורת פולניה יש לך לתורמים הפוטנציאליים?

דובילנסקי מספרת על חנויות בהן הכריזו "או שאת קונה - או שאת מתחפפת" ובוחרת באותה טקטיקה: "מאוד נחמד שאתם מסתכלים על העמוד ומתלבטים, אבל אם אתם רק מסתכלים ולא קונים – זה לא נחשב".

הנה הדואר בא והשמחה רבה, יש מכתבים ויש גלויות וכרטיסי ברכה, כתוב שלום, להתראות שנה טובה ואתה אדיוט שלח: Dana Beeri-Sadeh

Posted by ‎פולניה זה כאן‎ on Wednesday, August 5, 2015