אחד הקמפיינים הבוטים ביותר במערכת הבחירות האחרונה פנה לישראלים, דרך פורנהאב - אתר הפורנו הגדול בעולם, ואחד מהאתרים הפופולרים בישראל (לצד אתרי החדשות, יוטיוב ופייסבוק).

הקמפיין הייחודי הזה לא היה למען מפלגה מסויימת ולא יצא בעד או נגד מועמד כזה או אחר. באתרים הללו, שמציגים סרטים שמבזים ומנצלים נשים ושיש להם צופים רבים, היה באנר שקרא אתמול בפשטות ובעברית: "תפסיק לאונן. צא להצביע".

האם זה עזר? "בסופו של יום, משמח לראות שאחוז ההצבעה עלה, למרות שלפי כל תחזית הגיונית היה אמור להיות נמוך יותר בבחירות חוזרות", כתב לי אחד מיוזמי הקמפיין שסירב לחשוף פרטים מזהים על עצמו ועל שותפיו, "לא נראה לי שאפשר לקחת על זה קרדיט. לעם אכפת. זה משמח. עכשיו צריך שגם לנבחרי הציבור יהיה אכפת מטובת הציבור".

יוזמי הקמפיין מגדירים את עצמם "אנשים פרטיים, שמודאגים מהמצב", ואומרים שלא כולם מצביעים אותו דבר. החבורה פירסמה קמפיין עידוד הצבעה גם בבחירות הקודמות, שבו הסלוגן היה "דופקים אותך חזק מאחור". בשני הסבבים הקישור בבאנר הוביל לאתר בשם dofkimhazak.com ובו נתונים על השכר החציוני, מחירי הדיור המאמירים, המצוקה בבתי החולים, קצבות לזקנים ונכים ועוד.

באתר נכתב טקסט על הבחירות, שבו מילים שלקוחות גם מעולם המין והפורנו, כמו "פשוט מדליקים אותי כל הזמן… הרכבות שמתבטלות, הפקקים שלא נגמרי", "למי יש (גוש) יותר גדול", ו-"רציתי להדליק אותך, ולשתף אותך בפנטזיה הפרועה שלי... שישימו אותי, ואותך ואת היום יום שלנו במקום הראשון בסדרי העדיפיות".

כמה עולה קמפיין כזה? היזם האלמוני חשף בפני את הנתונים. 777 דולר בלבד הושקעו בעשרת הימים עד הבחירות. אמנם רק 39,000 איש ממש הקליקו על הבאנר ונחשפו לנתונים באתר. אך נחשף 11 מיליון פעמים (על פי נתונים שמסרו היוזמים), ורבים ראו שמישהו קורא להם לצאת ולממש את זכותם. זה אומר שהמסר נחשף הרבה מאוד פעמים - ובעולם הבאנרים זה נחשב למחיר רצפה (המחיר הממוצע לחשיפה יכול להגיע ל-2-3 דולר או הרבה יותר במקרים אחרים, וכאן מדובר בפחות מ-7 סנט). זה גם אומר שרבים מכם צפו בהרבה פורנו בשבוע וחצי הללו וביום הבחירות.

"התקווה היחידה שלי כרגע", כתב לי האלמוני, "היא שראשי המפלגות הגדולות יהיו אחראים מספיק להתאחד וממשלה רחבה ולתקן את מה שצריך. (אבל זאת גם הייתה התקווה שלי בסיבוב הקודם, והאגו היה חזק מהכל) בינתיים ליברמן מתנהג כמבוגר האחראי העיקרי. נקווה שילך לו".