אין תמונה
כך נראית הזמנה מזויפת ל-MegaUpload החדש

ביום שישי האחרון ה-FBI האמריקני הוריד את אחד מאתרי שיתוף הקבצים הגדולים בעולם MegaUpload כשבמקביל מייסדי ומנהלי האתר נעצרו והואשמו בהפרת חוקים נגד פיראטיות.

הורדת האתר עוררה סערה ברשת בשיאה קבוצת ההאקרים אנונימוס הפילה כנקמה אתרי ממשל אמריקניים, אתרים של חברות התקליטים הגדולות ואולפני הסרטים.

יחד עם מחאות כנגד חיסול האתר החלו לצוץ ברחבי האינטרנט ובעיקר ברשתות החברתיות ופורומים העוסקים בהורדה ושיתוף קבצים מספר רב של קישורים שבישרו כי MegaUpload עלה מחדש בכתובת חלופית והזמינו את המשתמשים להיכנס לאתר. אותם קישורים הובילו בסופו של דבר לאתרי ספאם, פישינג, גניבה של פרטים והונאות.

אחד מהקישורים הפופולריים יותר שגם קיבל חשיפה דרך אתרים ובלוגים טכנולוגיים רבים ביניהם Mashable ו-Business Insider נמצא בכתובת הזו כרגע ללא שם דומיין אלא רק כתובת IP ישירה.

כשנכנסים לאתר מופיעה ההודעה: "בינתיים אין לנו שם דומיין, רק כתובת ה-IP הזו. היזהרו מאתרי פישינג! זהו האתר החדש של MegaUpload! אנחנו עובדים כדי לחזור לפעולה מלאה. שימרו את הקישור במועדפים ושתפו אותו בפייסבוק ובטוויטר".

עד כה, בתוך יממה בלבד, קיבל הקישור 145 אלף לייקים בפייסבוק וצויץ 1,500 פעמים בטוויטר.

נכון לעכשיו אין שום אינדיקציה לדעת האם קישור זה הינו אמיתי והאם הוא באמת מוביל לאתר זמני מבית MegaUpload. בכל מקרה, בינתיים אתר Mashable פירסם עדכון ובו הובהר כי גם הם אינם יודעים האם מדובר בכתובת אותנטית או מזויפת והעניין נמצא בבדיקה.

ההומפייג' של עמוד הבית של כביכול האתר החדש של MegaUpload 

אין תמונה
"היזהרו מהונאות ופישינג", האם גם זו הונאה?

>> טוקבק הזהב - מה באמת הבהיל את תמיר מהאח הגדול ואיך זה קשור לעספור?